Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

"Warzywa, owoce i ruch a będziesz zdrów"

Edukacja z zakresu zdrowego stylu życia oraz badania poziomu tlenku węgla, pomiar tkanki tłuszczowej z poradnictwem antytytoniowym i dietetycznym - z tego wszystkiego będą mogli skorzystać ci, którzy w czwartek 17 września przybędą do Parku Miejskiego. Świętokrzyskie Centrum Onkologii organizuje imprezę profilaktyczną pt. "Warzywa, owoce i ruch a będziesz zdrów"

Jak podkreśla dietetyk, Sylwia Strojek każdy znajdzie cos dla siebie. -Podczas imprezy na stoiskach ŚCO i instytucji partnerskich odbywać się będzie edukacja z zakresu zdrowego stylu życia oraz badania poziomu tlenku węgla, pomiar tkanki tłuszczowej z poradnictwem antytytoniowym i dietetycznym. Będą także konkursy i inne atrakcje – mówi.

W imprezie mogą wziąć udział wszyscy. Zarówno osoby dorosłe i starsze, jak i dzieci.

Od godz. 10.00 osoby dorosłe i seniorzy będą mogli skorzystać z badań. Będzie także nauka samobadania piersi oraz poradnictwo z zakresu zdrowego stylu życia.

Około godz. 10.50, po krótkiej rozgrzewce uczestnicy akcji będą mogli skorzystać z godzinnego spaceru z kijkami Nordic Walking po alejkach parkowych i sąsiednim Skwerku Szarych Szeregów w towarzystwie instruktora Nordic Walking. Osoby, które chciałyby pójść z kijkami, ale ich nie posiadają proszone są o wcześniejsze zgłoszenie do organizatorów (ważna kolejność zgłoszeń).

W godz. 11.00 - 14.00 odbędzie się turniej młodzieży o tytuł Super Mistrza Zdrowego Stylu Życia poprzez uczestnictwo w warsztatach organizowanych przez ŚCO (promujących zdrowy styl żywienia i aktywność ruchową) oraz przygotowanych przez instytucje partnerskie (Sanepid, Ośrodek Medycyny Pracy, Straż Miejską) i w zajęciach sportowych (bieg sztafetowy po alejkach parkowych).

Impreza zaplanowana jest na godziny od 10.00 do 14.00.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO