Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Warsztaty chemiczne dla najmłodszych w KPT

środa, 07 października 2020 08:48 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już 10 października o godzinie 13 w Energetycznym Centrum Nauki KPT odbędą się familijne warsztaty z cyklu „Laboratorium młodego chemika”. Tym razem uczestnicy przyjrzą się jakie sekrety naukowe ukrywają się w kuchni.

„Nasze kuchnie kryją wiele produktów spożywczych, które wykorzystujemy do przygotowywania potraw, pieczenia ciast czy też wykonywania przetworów. Czy razem z rodzicami zastanawialiście się kiedyś nad odmiennym korzystaniem z dobrze znanych składników kulinarnych? W naszym laboratorium poznacie zupełnie nowe właściwości składników, używanych w kuchni. Przyjrzycie się rozmaitym reakcjom chemicznym, sprawdzicie, które warzywo może być naturalnym wskaźnikiem pH oraz dowiecie się, w jaki sposób dokonać kontrolowanej erupcji wulkanu”, czytamy na stronie Kieleckiego Parku Technologicznego.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 13 złotych od osoby. Bilety są dostępne przez internetowy system sprzedaży https://bilety.ecn.kielce.pl/ lub w kasie Centrum. Istnieje również możliwość rezerwacji wejściówek, a następnie ich zakupu w kasie. Rezerwacji można dokonać pod nr 41 278 72 50 (w godzinach pracy ECN) lub poprzez maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Liczba miejsc ograniczona.

mlody chemik 900x600

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO