MIASTO
W weekend rusza remont ul. Ogrodowej!


Już w najbliższy weekend rusza długo wyczekiwany remont Ogrodowej. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Kielcach, w nocy z soboty na niedzielę (23/24 lipca) firma Strabag wprowadzi zmiany w organizacji ruchu na tej ulicy.
– Ulica Ogrodowa zostanie zawężona. Wyłączone zostaną dwa skrajne pasy ruchu. Ruch w obu kierunkach obywał się będzie dwoma pasami środkowymi. Na skrzyżowaniu Ogrodowej z Jana Pawła II i Seminaryjską zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna i będzie wytyczone tymczasowe rondo Ponadto zamknięty dla ruchu zostanie wlot ulicy Spacerowej do Ogrodowej. Dojazd do Spacerowej możliwy będzie od strony Krakowskiej – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD.
Na tym jednak nie koniec. W związku z zawężeniem Ogrodowej zmiany obejmą również ulicę Żytnią przy dojeździe do ronda Giedroycia.
– Lewy pas ruchu będzie przeznaczony do docelowego wjazdu przez rondo w ulicę Paderewskiego i zawracanie, natomiast pas prawy - do jazdy przez skrzyżowanie na wprost w ulicę Ogrodową oraz skręt w prawo w Kaczmarka – dodaje Skrzydło.
Powyższe zmiany będą obowiązywać przez około miesiąc. Następnie ruch zostanie przekierowany na skrajne pasy ulicy Ogrodowej, z kolei środkowe zostaną wyłączone z użytkowania.



![[FOTO] Kolejny raz uczcili pamięć ofiar ludobójstwa wołyńskiego](/media/k2/items/cache/7a64825d83d7cc9f6055a4834db0ecc0_L.jpg)

![[FOTO] Harcerze przejęli miasto!](/media/k2/items/cache/3120547da8f8076e6887a123562fa309_L.jpg)

![[FOTO] W Kielcach upamiętniono ofiary ludobójstwa na Wołyniu](/media/k2/items/cache/ee3dee05766e15ad201e1ae4093dc782_L.jpg)
