Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W weekend rusza remont ul. Ogrodowej!

środa, 20 lipca 2022 13:01 / Autor: Weronika Karyś
W weekend rusza remont ul. Ogrodowej!
Fot. Klaudia Banasik
W weekend rusza remont ul. Ogrodowej!
Fot. Klaudia Banasik
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Już w najbliższy weekend rusza długo wyczekiwany remont Ogrodowej. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Kielcach, w nocy z soboty na niedzielę (23/24 lipca) firma Strabag wprowadzi zmiany w organizacji ruchu na tej ulicy.

– Ulica Ogrodowa zostanie zawężona. Wyłączone zostaną dwa skrajne pasy ruchu. Ruch w obu kierunkach obywał się będzie dwoma pasami środkowymi. Na skrzyżowaniu Ogrodowej z Jana Pawła II i Seminaryjską zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna i będzie wytyczone tymczasowe rondo Ponadto zamknięty dla ruchu zostanie wlot ulicy Spacerowej do Ogrodowej. Dojazd do Spacerowej możliwy będzie od strony Krakowskiej – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD.

Na tym jednak nie koniec. W związku z zawężeniem Ogrodowej zmiany obejmą również ulicę Żytnią przy dojeździe do ronda Giedroycia.

– Lewy pas ruchu będzie przeznaczony do docelowego wjazdu przez rondo w ulicę Paderewskiego i zawracanie, natomiast pas prawy - do jazdy przez skrzyżowanie na wprost w ulicę Ogrodową oraz skręt w prawo w Kaczmarka – dodaje Skrzydło.

Powyższe zmiany będą obowiązywać przez około miesiąc. Następnie ruch zostanie przekierowany na skrajne pasy ulicy Ogrodowej, z kolei środkowe zostaną wyłączone z użytkowania.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO