Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

W Szkole Podstawowej nr 32 w Kielcach będzie klasa sportowa

wtorek, 04 maja 2021 09:57 / Autor: Aleksandra Rękas
W Szkole Podstawowej nr 32 w Kielcach będzie klasa sportowa
W Szkole Podstawowej nr 32 w Kielcach będzie klasa sportowa
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Od września tego roku uczniowie klas IV w Szkole Podstawowej nr 32 w Kielcach, należącej do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr I w Kielcach, będą mogli uczęszczać do klasy sportowej o profilu piłki ręcznej. W planach jest utworzenie 25 miejsc dla dziewcząt i chłopców, a nabór już ruszył.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Kielcach ma wieloletnią tradycję kształcenia uczniów w klasach sportowych. Dyrekcja postanowiła do niej powrócić.

- Nauczycielami wychowania fizycznego w klasie  sportowej będą trenerzy piłki ręcznej. Może uda się nam pozyskać byłych lub obecnych zawodników. Oni wiedzą co przeżywa sportowiec w momencie porażki i doskonale pamiętają, jak trudno uczniowi jest pogodzić naukę z zawodami – mówi Marzena Piwowarczyk, zastępca dyrektora w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Kielcach.

Choć stworzenie klasy sportowej będzie wyzwaniem organizacyjnym, placówka zamierza opierać się na wcześniejszych doświadczeniach.

- W Kielcach mamy Szkołę Mistrzostwa Sportowego i tam również możemy zwrócić się o radę. Sport kształtuje charakter, a my jesteśmy po to, by sprawdzić predyspozycje dzieci. Zanim uczeń zakwalifikuje się do klasy sportowej, przejdzie przeprowadzony przez trenera test. Gwarantujemy, że zrobimy wszystko, by każde dziecko odniosło u nas sukces. Dla jednego będzie to dostanie się do kadry wojewódzkiej, dla innego gra w ekstraklasie, a dla kolejnego współpraca z nimi w jednej drużynie i pokonanie własnych słabości – podkreśla Marzena Piwowarczyk.

Jak dodaje, absolwentami szkoły jest wielu sportowców odnoszących sukcesy nie tylko w piłce ręcznej, ale i w pływaniu. Niejednokrotnie zjawiają się oni na zajęciach wychowania fizycznego i przekazują swoje doświadczenia uczniom.

Choć pogodzenie intensywnych treningów i nauki nie jest łatwe, to – jak podkreślają nauczyciele – jest to wyzwanie pozytywnie wpływające na rozwój młodego człowieka.

- Jako wychowawca klas sportowych przekonałem się, że wielokrotnie sport pomagał dzieciom osiągać sukcesy w nauce. Uczniowie nie tylko dbają o tak ważny rozwój fizyczny, ale i rozwijają się w wielu innych dziedzinach. Doświadczenie pokazuje, że łączenie pasji sportowych i polonistycznych, matematycznych czy historycznych jest możliwe – stwierdza Mariusz Świerczyna, polonista w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Kielcach.

Nabór do klasy sportowej już trwa. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 41-367-67-62 lub w sekretariacie szkoły.

plakat

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO