Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

W Muzeum Historii Kielc powołano nową radę

poniedziałek, 09 marca 2020 13:58 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W Muzeum Historii Kielc została powołana nowa rada, która ma mieć m.in. wpływ na wybór dyrektora tej placówki. W kwietniu takie samo gremium ma powstać w Muzeum Zabawek i Zabawy.

Rada Muzeum Historii Kielc została powołana przez prezydenta Bogdana Wentę. - Rada jest organem opiniującym, który powstał w ramach stworzenia statutu tej placówki, czyli jest to organ, który funkcjonuje od momentu powstania Muzeum Historii Kielc. Ale zakończyła się kadencja dotychczasowej rady, która trwa cztery lata. Była potrzeba, żeby powołać nową - tłumaczy Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta.

Zgodnie ze statutem w składzie jest dziewięciu członków, niektórzy już wcześniej byli w tym gremium. - Jednym z nich jest poprzedni dyrektor, Jan Główka, ale zostały powołane jeszcze osoby z Urzędu Miasta oraz innych placówek kulturalnych na terenie Kielc, które będą opiniowały wiele tematów dotyczących funkcjonowania tej placówki.

Oprócz Jana Główki nową radę tworzą Adam Massalski, Andrzej Rembalski, Anna Kwaśnik-Gliwińska, Krzysztof Bracha, Jerzy Szczepański, Grzegorz Sowiński, zastępca dyrektora wydziału edukacji, kultury i sportu UM Kielce, Augustyna Nowacka, dyrektorka Kieleckiego Centrum Kultury oraz Anna Żmudzińska, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Podobne zmiany czekają również Muzeum Zabawek i Zabawy. - Kadencja rady w tej instytucji kończy się w kwietniu, dlatego też będzie potrzeba, żeby powołać nowy skład takiej rady - dodaje rzecznik.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO