Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

W marcu ruszy rekrutacja do przedszkoli w Kielcach

czwartek, 30 stycznia 2020 15:16 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Pięć tysięcy miejsc czeka na dzieci w kieleckich przedszkolach samorządowych. Nabór rozpocznie się w połowie marca. Nowością są dodatkowe punkty dla dzieci, które zostały poddane obowiązkowym szczepieniom ochronnym.

Podobnie jak w poprzednich latach rodzice, których dzieci już chodzą do przedszkola składają wniosek wcześniej, niż ci, którzy posyłają malucha do przedszkola po raz pierwszy. Wolę kontynuowania nauki dziecka w przedszkolu można potwierdzić od 12 do 18 marca, a od 19 do 27 marca przyjmowane są podania od rodziców, którzy zapisują dziecko po raz pierwszy. Rekrutacja będzie prowadzona w systemie elektronicznym na stronie kielce.formico.pl. Rodzice będą mogli wybrać dowolną liczbę przedszkoli, ale muszą pamiętać, aby zanieść wydrukowany wniosek do placówki, którą wskażą, jako pierwszą.

Listy dzieci zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych do przedszkoli zostaną wywieszone 17 kwietnia. Rodzice będą mieli tydzień na potwierdzenie, czy dziecko będzie uczęszczać do danego przedszkola. Jeśli tego nie zrobią, maluch nie zostanie przyjęty.

W przypadku, gdyby jakieś dziecko nie dostało się do żadnej z wybranych placówek, miasto wskaże rodzicowi taką, gdzie będą jeszcze wolne miejsca. Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się w czerwcu.

O tym, które dziecko dostanie się do przedszkola decydują punkty. Dziecko, które ma kompletne obowiązkowe szczepienia dostanie podczas rekrutacji dodatkowo 35 punktów. 200 punktów przysługuje za wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność dziecka lub kogoś z jego najbliższej rodziny. Tyle samo punktów dostaną też dzieci wychowywane przez samotnego rodzica.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO