Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

W czwartek zaprzysiężenie nowego prezydenta i radnych

poniedziałek, 19 listopada 2018 22:25 / Autor: Piotr Natkaniec
W czwartek zaprzysiężenie nowego prezydenta i radnych
W czwartek zaprzysiężenie nowego prezydenta i radnych
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Uroczysta pierwsza sesja kieleckiej Rady Miasta odbędzie się w najbliższy czwartek, 22 listopada o godzinie 10. Podczas posiedzenia ślubowanie złożą radni Rady Miasta Kielce oraz prezydent.

Kielecka Rada Miasta liczy 25 radnych. Zasiądzie w niej 11 przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, 7 Projektu Świętokrzyskie, 6 Koalicji Obywatelskiej oraz 1 Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Radni co miesiąc będą spotykali się na sesjach Rady Miasta. Nie jest  to jednak ich jedyny obowiązek. Oprócz tego muszą uczestniczyć w posiedzeniach komisji, których jest łącznie 7. Na komisjach omawiane są szczegóły danego projektu uchwały. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie go pod obrady Rady Miasta.

Każdy radny powinien być zapisany do dwóch komisji. Wtedy otrzymuje comiesięczną dietę w wysokości 1450 złotych. Jeśli radny będzie członkiem jednej komisji to dostanie 500 zł mniej, jeżeli nie zapiszę się do żadnej to co miesiąc na jego konto wpływa 450 zł.

Na znacznie wyższe wynagrodzenie może liczyć prezydent Kielc, którym oficjalnie już w czwartek zostanie Bogdan Wenta. Były europoseł będzie zarabiał 12,365 zł brutto.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO