Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

W centrum Kielc przebudowują kolejny chodnik

wtorek, 29 września 2020 11:16 / Autor: Marzena Rygiel
foto: Facebook Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych
Marzena Rygiel

Przy ulicy Równej pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg rozpoczęli przebudowę chodnika. Prace trwają od poniedziałku, 28 września.

– Chodnik modernizowany jest po południowej stronie drogi na całej jej długości, czyli między ulicami Paderewskiego a Żelazną. Wraz z postępem robót wyłączane z użytkowania będą zlokalizowane tam miejsca parkingowe, dlatego apelujemy do kierowców, by wtedy tam nie parkowali – informuje Marcin Batóg, rzecznik prasowy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach.

Po bokach ułożone będą pasy z ciemniejszej kostki, a między nimi kwadratowe płyty chodnikowe. Tego typu wzór zastosowany został już w przypadku innych chodników w śródmieściu – między innymi Solnej i Wspólnej, ale też Karczówkowskiej, by podkreślić jej unikalny charakter jako traktu prowadzącego do klasztoru na Karczówce.

Informacje o wyłączaniu kolejnych odcinków pracownicy RPZiUK rozwieszą z odpowiednim wyprzedzeniem. Prace odbywają się równolegle do robót energetycznych. Równocześnie trwają także przebudowy chodników przy ulicach Zapolskiej i Warszawskiej.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO