Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Urząd Miasta rozdaje dotacje na „łapanie deszczówki”

środa, 24 kwietnia 2024 09:30 / Autor: Maciej Piętka
Urząd Miasta rozdaje dotacje na „łapanie deszczówki”
FOT. kielce.eu
Urząd Miasta rozdaje dotacje na „łapanie deszczówki”
FOT. kielce.eu
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Dziś (24 kwietnia) ruszył kolejny nabór wniosków dotyczących zakupu i montażu zbiorników do gromadzenia deszczówki. Miasto Kielce przeznaczy na wsparcie tego projektu około 100 tysięcy złotych. Dotacja ma całość kosztów, o ile te nie wyniosą więcej niż 2 500 złotych.

Z miejskiego programu dopłat będą mogli skorzystać mieszkańcy Kielc, którzy chcą dbać o środowisko i zainstalować na swoich posesjach zbiorniki gromadzące wodę opadową i roztopową.

– Zachęcam mieszkańców Kielc do składania wniosków. Montując zbiornik do gromadzenia deszczówki możemy oszczędzać wodę pitną. Jesteśmy zadowoleni, że program co roku cieszy się dużym zainteresowaniem kielczan – mówi prezydent Bogdan Wenta.

Jak zaznaczają władze miasta, warto się spieszyć, ponieważ przy przyznawaniu tych dotacji ma obowiązywać zasada „kto pierwszy ten lepszy”.

„Wnioski będą przyjmowane do wyczerpania środków finansowych, jednak nie później niż do 30 września b.r. Będą one rozpatrywane według kolejności wpływu do Urzędu Miasta Kielce i kompletności. W przypadku wyczerpania środków finansowych wnioski, które zostały złożone przed zamknięciem naboru, zostaną umieszczone na liście rezerwowej”, czytamy na stronie miasta.

Do tej pory w ramach tego projektu sfinansowano zakup i montaż m.in. 288 naziemnych oraz 28 podziemnych zbiorników służących do zatrzymywania wód opadowych. Miasto w ostatnich latach przeznaczyło na ten projekt ponad 300 tysięcy złotych.

Wzór potrzebnego wniosku znajdziecie TU.

Źródło: kielce.eu

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO