Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Ulica Bohaterów Warszawy doczeka się remontu

czwartek, 20 czerwca 2024 12:09 / Autor: Michał Kita
Ulica Bohaterów Warszawy doczeka się remontu
Ulica Bohaterów Warszawy doczeka się remontu
Michał Kita
Michał Kita

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach zamierza wyremontować ponad 700-metrowy odcinek ulicy Bohaterów Warszawy. Remont nakładkowy fragmentu od skrzyżowania z ulicą Tarnowską do ulicy Szczecińskiej ma potrwać 120 dni.

Jak informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, do 28 czerwca wykonawcy mogą składać oferty w przetargu na prace budowlane.

– Modernizacja obejmie obie jezdnie, północną i południową. Prace polegać będą na sfrezowaniu starej nawierzchni i położeniu nowych warstw bitumicznych. Pojawią się także nowe krawężniki, wyregulowane zostaną również spusty kanalizacji deszczowej – dodaje.

Remont ulicy Bohaterów Warszawy ma być prowadzony w systemie weekendowym, co oznacza, że prace budowlane będą odbywać się w godzinach nocnych, tak aby ograniczyć utrudnienia w ruchu dla zmotoryzowanych. Drogowcy liczą, że inwestycję uda się zrealizować do końca wakacji.

W tym roku na remonty nakładkowe kieleckich ulic zarezerwowano 4,8 mln złotych. Z tej puli wyremontowany zostanie m.in. fragment ulicy Warszawskiej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO