Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W „Ekonomiku” świętują

wtorek, 14 listopada 2023 09:18 / Autor: Weronika Karyś
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W „Ekonomiku” świętują
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W „Ekonomiku” świętują
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Rozpoczął się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. W Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach zainaugurowano go wykładem na temat rejestru faktur i sztucznej inteligencji, a także przekazaniem sprzętu elektronicznego.

Szkoła od dawna współpracuje z firmą Biurex, w której niedawno 30 uczniów miało okazję odbyć płatne staże. Owocem tej współpracy było pozyskanie dwudziestu nowych komputerów.

– Ekonomik jest bardzo dobrze zaopatrzony w sprzęt. Do tego musi być jednak dobrze wykwalifikowany nauczyciel, by nauczyć młodzież jak z niego korzystać. Konieczna jest tutaj współpraca z przedsiębiorcami, żebyśmy mogli stale poszerzać swoją wiedzę. Robimy wszystko, żeby młody człowiek odnalazł się na rynku pracy i był zadowolony ze swojej kariery – mówi Piotr Sowiński, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach.

Ducha przedsiębiorczości w młodzieży zaszczepiał Michał Cielibała, doradca podatkowy, założyciel i prezes biura rachunkowego Biurex.

– Chce pokazać młodym, że przedsiębiorczość daje im szansę na wybicie się z tłumu i robienie czegoś fajnego, niesamowitego. Świat pędzi do przodu. Pojawiają się nowe technologie, które musimy doganiać, żeby przetrwać i uzyskiwać dochody – mówi Cielibała i dodaje, że dzisiaj wielu młodych zaczyna prowadzić własne przedsiębiorstwa już w wieku 16 lat.

– Mamy wielu youtuberów, programistów. Oni zaczynają zarabiać mając nawet 16 lat. Wsparcie w postaci rodziców, szkoły czy takich firm jak moja na pewno przyczynia się do tego, że chcą otwierać działalności i je otwierają. Z pewnością też ich umiejętności w świecie wirtualnym są na wyższym poziomie niż dzisiejszych 40-50 latków i to jest ich przewaga – stwierdza Cielibała.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości potrwa do 17 listopada. W jego ramach w mieście i regionie odbywa się wiele ciekawych wydarzeń. Ich harmonogram jest dostępny m.in. na stronie: https://www.swietokrzyskie.pro/swiatowy-tydzien-przedsiebiorczosc/

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO