Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Trwa nabór do projektów z Fundacji OPIEKUN

wtorek, 02 kwietnia 2024 14:24 / Autor: Maria Karyś
Trwa nabór do projektów z Fundacji OPIEKUN
Trwa nabór do projektów z Fundacji OPIEKUN
Maria Karyś
Maria Karyś

Trwa nabór do programów „Opieka wytchnieniowa na godziny” oraz „Aktywni60+” w Fundacji OPIEKUN w Kielcach. Zapisy do 7 kwietnia.

Aby wziąć w nich udział należy skontaktować się pod numer telefonu: 693 661 025, a jego realizacjia potrwa od 3 kwietnia od 21 czerwca.

-Projekt „Opieka wytchnieniowa na godziny” jest skierowany do osób zamieszkałych w Kielcach, sprawujących opiekę nad osobami z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i znacznym. W czasie, gdy chce wyjść coś załatwić albo po prostu odpocząć, opiekę przejmie nasz pedagog  – mówi Anna Borusińska, prezes fundacji OPIEKUN w Kielcach.

Oprócz zgłoszenia telefonicznego, należy dostarczyć kopię orzeczenia o niepełnosprawności osoby, nad którą sprawowana jest opieka.

- Mogą z niego skorzystać opiekunowie ustawowi ( rodzice lub rodzeństwo), prawni i osoby, które  faktycznie się opiekują (np. sąsiad) – informuje prezes fundacji.

Projekt jest przeznaczony dla czterech osób. Jego realizacja  będzie możliwa w siedzibie fundacji Opiekun przy ul.1-go Maja 60 w Kielcach oraz w przypadku leżących osób z niepełnosprawnością w ich miejscu zamieszkania.  

Dla seniorów

Drugi projekt to „Aktywni 60+”, przeznaczony dla mieszkańców Kielc po 60 roku życia.

-Z zajęć grupowych skorzysta 20 osób. Podczas konsultacji z psychologiem będą rozmawiać o asertywności, kwestii bezpieczeństwa emocjonalnego, stawianiu granic, relacji społecznych - wyjaśnia Borusińska.

Natomiast zajęcia z fizjoterapeutą to przede wszystkim nauka automasażu, dbanie o narząd ruchu, wzbudzanie chęci do aktywności fizycznej, radzenie sobie z bólem bez użycia leków.

Zajęcia będą odbywały się w siedzibie fundacji oraz ciekawych szlakach turystycznych i terenach zielonych naszego miasta. 

 

Oba projekty są finansowane z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO