Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

To już pewne – ulice w śródmieściu Kielc zostaną przebudowane

środa, 01 czerwca 2022 13:48 / Autor: Weronika Karyś
To już pewne – ulice w śródmieściu Kielc zostaną przebudowane
Piotr Michalec
To już pewne – ulice w śródmieściu Kielc zostaną przebudowane
Piotr Michalec
Weronika Karyś
Weronika Karyś

W ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład Kielce otrzymały dofinansowanie m.in. na przebudowę ośmiu ulic w śródmieściu.

W drugiej edycji władze Kielc wnioskowały o dofinansowanie trzech projektów na łączną sumę ponad 96 mln zł. Finalnie otrzymały środki na dwa z nich na kwotę blisko 67 mln zł. Mowa o poprawie dostępności komunikacyjnej w śródmieściu Kielc oraz rozbudowie budynku przy ul. Chęcińskiej i wymianie instalacji wodno-kanalizacyjnej w DPS przy ul. Jagiellońskiej.

– Bardzo cieszymy się z pozyskanych środków. Dzięki inwestycjom drogowym będziemy mogli spełnić oczekiwania naszych mieszkańców, poprawimy też dostępność do placówek medycznych, kluczowych obiektów użyteczności publicznej i placówek oświatowych zlokalizowanych w śródmieściu Kielc. Bardzo ważnym zadaniem jest też poprawa infrastruktury społecznej. To pozwoli nam poszerzyć zakres opieki dla osób niepełnosprawnych i poprawić ich komfort życia – mówi wiceprezydent Bożena Szczypiór.

Przypomnijmy, że w ramach pierwszego zadania w mieście zostanie przebudowanych osiem ulic: Paderewskiego, Solna, Kaczmarka, Żeromskiego, Śniadeckich, Seminaryjska, Nowy Świat, Głowackiego, Silniczna, Panoramiczna, Złota, Równa oraz al. IX Wieków Kielc.

W ten sposób zwiększy się dostępność do kluczowych obiektów użyteczności publicznej w Kielcach: Sądu Okręgowego, Urzędu Miasta, Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Komendy Wojewódzkiej Policji oraz komisariatów. Lepiej skomunikowane będą też zlokalizowane w śródmieściu szkoły podstawowe, średnie i Uniwersytet Jana Kochanowskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO