Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Tłumy zainteresowanych talonami na kastrację zwierząt

czwartek, 23 marca 2023 09:52 / Autor: Aleksandra Rękas
Tłumy zainteresowanych talonami na kastrację zwierząt
Tłumy zainteresowanych talonami na kastrację zwierząt
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Kielczanie masowo pojawili się wczoraj (22 marca) w kieleckim urzędzie miasta, przy ulicy Strycharskiej 6. Wszyscy zainteresowani byli talonami na kastrację i sterylizację zwierząt domowych. Jest także dobra wiadomość dla kielczan, dla których zabrakło bonów - miasto planuje kolejną akcję wsparcia właścicieli zwierząt.

Każda osoba, mająca przy sobie dowód osobisty i książeczkę zdrowia zwierzaka, mogła otrzymać bezpłatny bon na zabieg w gabinecie  weterynaryjnym Lux Vet. Trzeba go zrealizować do 31 sierpnia.

- Wszystkie talony zostały wydane w ekspresowym tempie. Jak co roku zainteresowanie akcją było ogromne – mówi Marcin Januchta, rzecznik prezydenta Kielc.

Choć teoretycznie bony wydawane były od godziny 16, to nie brakowało osób, które pojawiły się w urzędzie znaczenie wcześniej i… stworzyły listy.

- Metoda wydawania talonów wydaje się kuriozalna. Osoba, która przyszła do urzędu przed godziną 16, nie miała co liczyć na talon na kastrację psa, czy suki. Starsze osoby koczowały w urzędzie od rana i zarezerwowały dla siebie bony, mimo że na stronie urzędu była wyraźna informacja, że będzie można je odbierać od godziny 16. Osoby, które były w pracy tego dnia nie miały szansy na odebranie bonu – komentuje jedna z kielczanek, która pojawiła się przy Strycharskiej.

Dla tych, dla których zabrakło bonów, władze miasta planują kolejną akcję wsparcia.Tym razem będzie to jednak dofinansowanie do zabiegu sterylizacji lub kastracji zwierzęcia. Trwają konsultacje dotyczące konkretnej kwoty oraz daty, kiedy takie dopłaty kielczanie będą mogli otrzymać.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO