Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Szymon Hołownia odwiedził Kielce i przedstawił kandydatów do parlamentu

piątek, 27 stycznia 2023 15:40 / Autor: Łukasz Czerwiak
Szymon Hołownia odwiedził Kielce i przedstawił kandydatów do parlamentu
Szymon Hołownia odwiedził Kielce i przedstawił kandydatów do parlamentu
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

W piątek, 27 stycznia, Szymon Hołownia przedstawił kielczanom kandydatów partii Polska 2050 na listy wyborcze w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Lider Polski 2050 jeszcze dziś spotka się z mieszkańcami.

Wizyta Szymona Hołowni związana jest z mobilną konwencją jego partii. Po sobotnim, ogólnopolskim zebraniu członków politycznego ugrupowania, lider Polski 2050 jeździ po kraju i przedstawiania kandydatów, którzy ubiegać się będą jesienią o miejsca w polskim parlamencie. W Kielcach przypomniał o liście 10 ogólnopolskich postulatów, z którymi jego ugrupowanie ruszy do wyborów. W swoim wystąpieniu podkreślił, że jako katolik skupi się w swoich dążeniach na oddzieleniu Kościoła od państwa.   

– Przy wsparciu naszego instytutu chcemy zidentyfikować regionalne problemy. Dostosować nasze konkretne, ogólnopolskie obietnice do potrzeb każdego województwa. Wydaje mi się, że ogromnie skorzystalibyście na naszym postulacie dotyczącym rozwoju transportu kolejowego. Moim celem jest także, aby po 20 latach obiecanek i deklaracji, ktoś w tym kraju oddzielił Kościół od państwa – mówił Hołownia.

27 stycznia poznaliśmy trzech kandydatów do parlamentu. Zostali nimi Grażyna Dekiel, Piotr Dasios oraz Rafał Kasprzyk.

– Wchodzę do polityki, aby zapewnić bezpieczeństwo dla przedsiębiorców. Chce przywrócić im wiarę w realny dialog z państwem. Moim celem jest wprowadzenie jednolitej daniny, czyli opłaty, która wprowadzi pojedyncze podatki od dochodów z pracy. Przez wiele lat byłem pracownikiem sektora prywatnego, od małych lokalnych firm po wielkie korporacje. Przeszedłem drogę od inżyniera budowy po dyrektora oddziału. Po 30 latach wiem, jakie prawo potrzebne jest polskim firmom – powiedział Rafał Kasprzyk.

Z kolei Grażyna Dekiel, wieloletnia nauczycielka wychowania fizycznego i doradztwa zawodowego chce poprawić polską edukację. Zwróciła uwagę na postulat: płynny angielski po podstawówce.

– Zmiana systemu oświaty to coś co mnie motywuje. Chciałabym adekwatnych zarobków dla nauczycieli i zwiększenia prestiżu tego zawodu. Przede wszystkim pragnę, aby uczniowie mieli równe szanse. Dostrzegamy ich brak m.in. w wynikach dowolnych egzaminów z języków obcych. Potrzebujemy efektywnej edukacji  – zapewniała nauczycielka.

Piotr Dasios pragnie Polski, która będzie bardziej otwarta na samorządowców.

– Najważniejszy jest człowiek, tego nauczyłem się pracując w samorządzie. Przez wiele lat tej posługi nie zapomniałem o swoich korzeniach, czyli działaniach w organizacjach pozarządowych. Zawsze byłem blisko ludzi i dla ludzi. Spełniałem ich potrzeby i nadzieje. Potrzebujemy mocnego samorządu – obiecywał Dasios.

O godzinie 17 na skwerze im. Stefana Żeromskiego, Szymon Hołownia wspólnie z wolontariuszami Ruchu Polska 2050 będzie rozdawał zupy, kanapki, owoce oraz ubrania dla osób w kryzysie bezdomności. Następnie o godzinie 18:30, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach odbędzie się spotkanie otwarte z mieszkańcami.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO