Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Na rynku motoryzacyjnym królują SUV-y

poniedziałek, 22 lutego 2021 09:30 / Autor: Adrianna Linertowicz
Na rynku motoryzacyjnym królują SUV-y
Na rynku motoryzacyjnym królują SUV-y
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Bez wątpienia auta sportowo-rekreacyjne, czyli SUV-y, cieszą się rosnącą popularnością na rynku motoryzacyjnym. Również w Kielcach. Czemu zawdzięczają tak duże zainteresowanie? Sprawdziliśmy!

Kilka dni temu zapytaliśmy Was na naszym profilu facebookowym, które auta najbardziej lubicie. Zdecydowana większość (70 procent) odpowiedziała się za SUV-ami. Jak się okazuje, na rynku motoryzacyjnym ten trend jest naprawdę potężny i wszystko wskazuje na to, że będzie się utrzymywał.

– Zdecydowanie potwierdzam te preferencje. SUVy przodują w sprzedaży – mówi Tomasz Fidor, kierownik salonu Autorud Stalowa Wola. – Klienci odwiedzając nas, są zainteresowani w większości samochodami tej klasy – dodaje.

– Chyba można mówić tu o swego rodzaju modzie. Faktycznie, klienci najczęściej wybierają właśnie SUV-y. Obecnie hitem jest model crossland, średniej wielkości SUV w cenie od 70 do 90 tysięcy złotych – przyznaje Sergiusz Krzewniak, szef sprzedaży CK-Motors. – Są to samochody przestronne, wygodniej się do nich wsiada, wyżej się siedzi. Duża powierzchnia szyb gwarantuje lepszą widoczność, mają też większe lusterka. Klienci czują się w nich bezpiecznie i jest to główna przesłanka takiego wyboru – dodaje.

– Zgadzam się z tym, że wszystkie modele "Q", czyli właśnie SUV-y, zyskują na popularności. Klientom podobają się wyższe auta, do których wygodniej się wsiada – mówi Karol Surowiec, kierownik sprzedaży Audi Centrum Kielce.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO