Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Stawki za taksówkę powinny wzrosnąć? Uruchomiono konsultacje

czwartek, 08 września 2022 14:41 / Autor: Weronika Kępa
Stawki za taksówkę powinny wzrosnąć? Uruchomiono konsultacje
Stawki za taksówkę powinny wzrosnąć? Uruchomiono konsultacje
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Taksówkarze zawnioskowali do miasta o podwyższenie opłaty początkowej za wynajem taryfy z sześciu na dziewięć złotych oraz o podwyższenie opłaty za godzinę postoju z 40 na 60 złotych. Na stronie Idea Kielce właśnie wystartowały konsultacje społeczne w tej sprawie.

Od momentu podjęcia uchwały o maksymalnych cenach za przejazd taksówką w Kielcach minął już blisko rok. Przypomnijmy, że o takie rozwiązanie wnioskowali sami przewoźnicy, którzy ponownie zwrócili się do władz miasta z prośbą o waloryzację tych stawek.

– Wiem, że to może wydawać się trochę dziwne, że miasto zamieszcza konsultacje z pytaniem o podwyżki. Wydaje się, że zdanie mieszkańców na ten temat jest dość przewidywalne. Natomiast rozwiązanie, które wprowadziliśmy w zeszłym roku ma chronić przede wszystkim pasażerów przed nieuczciwymi przewoźnikami – mówi wiceprezydent Agata Wojda.

– Po ostatnich dosyć drastycznych podwyżkach cen paliw taksówkarze zwrócili się do nas, żeby zaktualizować te stawki. One nie dotyczą aktualizacji w pełnym zakresie, bo wyłącznie stawki początkowej i za postój. W konsultacjach chcemy poznać zdanie dwóch grup – po pierwsze, pasażerów, a po drugie – taksówkarzy – podkreśla Wojda.

Ankieta będzie aktywna do końca września i jest dostępna pod linkiem: https://wypowiedzsie.kielce.eu/ankieta-taxi

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO