Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Sprawa szwagra radnej Zapały: Prezydent też składa zawiadomienie do prokuratury

poniedziałek, 22 lipca 2019 19:30 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Prezydent Bogdan Wenta złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie Katarzyny Zapały, kieleckiej radnej Platformy Obywatelskiej, która mogła lobbować na rzecz dzierżawy miejskiej działki dla swojego szwagra.

Przypomnijmy, że w piątek na taki krok zdecydował się przewodniczący Rady Miasta, Kamil Suchański.Teraz podobną decyzję podjęły władze miasta po konsultacji z wydziałem prawnym ratusza. Zawiadomienie podpisała Danuta Papaj, zastępca prezydenta Kielc, ponieważ ona była obecna na sesji.

Przypomnijmy, że w piątek Bogdan Wenta nie chciał składać osobnego zawiadomienia. W oświadczeniu dla mediów pisał między innymi: "Prezydent Miasta Kielce liczy, że organy ścigania, stojące na straży praworządności i uprawnione do przeprowadzenia czynności sprawdzających w tym zakresie, zbadają wszystkie okoliczności i prawidłowość podejmowanych przez radną działań. Wobec informacji uzyskanej od Przewodniczącego Rady Miasta o zamiarze złożenia do prokuratury doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa, Prezydent Miasta Kielce nie będzie składał oddzielnego zawiadomienia".

Więcej na temat sprawy szwagra Katarzyny Zapały piszemy poniżej:

Dlaczego usunięto fragment video z sesji Rady Miasta?

Suchański zawiadamia prokuraturę ws. radnej Zapały.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO