Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

SKATE in Kielce na Kadzielni

sobota, 03 października 2020 11:22 / Autor: Adrianna Linertowicz
Fot. FB Wyrolkowani Kielce
Adrianna Linertowicz

To już kolejna inicjatywa, której organizatorem jest grupa Wyrolkowani Kielce. W samo południe w skateparku przy Kadzielni znów zebrali się fani kółek. Za darmo można nauczyć się jazdy na nowym sprzęcie lub poprawić swoje umiejętności.

– Trochę obawiałam się o pogodę, bo wczorajsza nie sprzyjała jeździe na rolkach. Świetnie, że dzisiaj słońce dopisało i można poszaleć – mówiła Elżbieta, która wzięła udział w wydarzeniu.

Event, poza oczywiście świetną zabawą i możliwością spędzenia sobotniego popołudnia na świeżym powietrzu, ma w swoim założeniu poważny cel. Chodzi o to, by zachęcić kielczan do głosowania w Budżecie Obywatelskim na projekt rozbudowy skateparku.

– Myślę, że idea jest szczytna i warto podjąć tę walkę. W Kielcach nie ma zbyt wielu miejsc, w których moglibyśmy bez przeszkód ćwiczyć. Obecny skatepark zupełnie nie nadaje się do tego celu – mówi Irena Janowska, która od najmłodszych lat pasjonuje się jazdą na rolkach.

Pomysł wydaje się wzbudzać dość duże zainteresowanie wśród mieszkańców miasta, szczególnie wśród młodzieży.

„Celem projektu jest rozbudowanie oraz stworzenie wielofunkcyjnego skateparku, mieszczącego się w Kielcach przy Kadzielni u zbiegu ulic Krakowskiej i Pakosz oraz toru rowerowego Pumptruck u zbiegu ulic Marmurowej i Okrężnej na terenie Parku Baranowskiego. Projekt skierowany jest do osób w wieku szkolnym, młodzieży oraz dorosłych. Ma pełnić rolę bezpiecznego miejsca wypoczynku i rekreacji dla miłośników jazdy na deskorolkach, rolkach, hulajnogach oraz rowerach BMX”, można dowiedzieć się z opisu.

Głosy na koncepcję rozbudowy skateparku można oddawać do 9 października na stronie internetowej https://bo.kielce.eu/?fbclid=IwAR30E_2PnbXjoVdxvUMs0BWd3nsB8uqKXR3mOkCRQW57gWIyHCqCSvrX1tA

Głosowanie odbywa się wyłącznie drogą internetową.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO