Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Sacroexpo w… Bratysławie

piątek, 31 marca 2023 16:19 / Autor: Radio eM
Sacroexpo w… Bratysławie
Sacroexpo w… Bratysławie
Radio eM
Radio eM

Targi Kielce podpisały umowę ze słowackimi targami Incheba Expo Bratislava na organizację wystawy branży sakralnej Sacroexpo. Impreza została zaplanowana na 13 i 14 września. Wydarzenie będzie skierowane do wystawców i zwiedzających ze Słowacji, Czech, Węgier i Austrii.

Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów organizowana jest w Kielcach od 24 lat. Powodzenie imprezy i jej znaczenie dla branży kościelnej miało wpływ na zainteresowanie przeprowadzeniem targów przez słowacki ośrodek wystawienniczy. Po kilku tygodniach rozmów, Targi Kielce podpisały umowę z Incheba Expo.

– Jesteśmy świadomi znaczenia Kościoła i dużej liczby wierzących na Słowacji,  w Czechach, Austrii i na Węgrzech. Dlatego uzgodniliśmy z kierownictwem Incheba Expo w Bratysławie wspólne zorganizowanie SacroExpo Slovakia, ukierunkowanego na te regiony Europy Środkowej – wyjaśnia Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

W targach SacroExpo w Kielcach bierze udział około 300 wystawców z 7 krajów oferujących usługi, wyposażenie techniczne i inne produkty dla budownictwa sakralnego, uroczystości, w tym turystyki sakralnej.

– Cieszę się, że mamy porozumienie z naszymi polskimi kolegami na zorganizowanie tak ciekawych targów jak SacroExpo. Tylko na Słowacji i w Czechach jest kilkanaście tysięcy kościołów, kaplic, sal modlitewnych obsługujących dziesiątki kościołów, z których najliczniejszy jest Kościół rzymskokatolicki. SacroExpo to wyjątkowa platforma biznesowa na potrzeby Kościoła i wiernych – powiedział o nowym projekcie Alexander Rozin, prezes ośrodka Incheba Expo.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO