Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Rusza Budzenie Sienkiewki

czwartek, 25 maja 2023 07:53 / Autor: Weronika Kępa
Rusza Budzenie Sienkiewki
Rusza Budzenie Sienkiewki
Weronika Kępa
Weronika Kępa

W Kielcach startuje piętnasta edycja Budzenia Sienkiewki. Wydarzenie odbywa się w klimacie słonecznej Italii. Potrwa dwanaście dni.

Włoskie potrawy, muzyka i kultura królują podczas tegorocznego „Budzenia Sienkiewki”. Jak mówi Sebastian Michalski, współorganizator corocznego wydarzenia, pomysł narodził się po podróży do tego kraju.

– Uważam, że Włochy to jeden z najpiękniejszych i najsympatyczniejszych krajów. Dlatego też podczas piętnastej edycji imprezy chcemy przenieść mieszkańców Kielc na Półwysep Apeniński – tłumaczy Sebastian Michalski.

Atrakcji nie zabraknie. – Festiwal balonów, festiwal wina, przejazdy motocyklowe i rowerowe, przemarsze, dużo starych, ale też nowych samochodów – zapewnia Michalski.

Na tym jednak nie koniec. – Podczas podróży do Italii pokupowałem fotokopie znanych włoskich malarzy, które wystawiliśmy w miejskich witrynach. Pojawiły się też dzieła naszych kieleckich artystów z Plastyka. Podczas wydarzenia odpalimy również dwa napisy I LOVE KIELCE – jeden został zlokalizowany przy restauracji Włoska, a drugi przy Kieleckim Centrum Kultury. Pojawią się też dwie sceny, z których będzie można usłyszeć stare włoskie piosenki. Mam nadzieję, że w ten sposób całe Kielce przeniesiemy do Italii – podkreśla Michalski.

Impreza potrwa do 4 czerwca. Organizatorzy zapewniają, że co roku podczas „Budzenia Sienkiewki” będą prezentowane kolejne kraje.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO