Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie fabryki Cromodora Wheels

środa, 02 czerwca 2021 15:30 / Autor: Weronika Karyś
Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie fabryki Cromodora Wheels
Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie fabryki Cromodora Wheels
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Prezydent miasta, Bogdan Wenta, poinformował o ponownym przystąpieniu do oceny oddziaływania na środowisko i rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących budowy fabryki felg aluminiowych Cromodora Wheels w Kielcach. Inwestycja opiewa na kwotę blisko stu milionów euro i ma zajmować ponad dziesięciohektarową nieruchomość przy ul. Olszewskiego.

Przypomnijmy: kielecki zakład będzie trzecią fabryką tej firmy na świecie - po włoskiej, położonej między Mediolanem a Weroną, i czeskiej, w Ostravie. Dzięki niemu w stolicy województwa świętokrzyskiego zatrudnienie znajdzie nawet 400 osób, a kolejne pół tysiąca miejsc pracy pojawi się w przedsiębiorstwach związanych z Cromodora Wheels.

Jak informuje rzecznik prasowy prezydenta Kielc, Tomasz Porębski, prace w sprawie utworzenia fabryki felg aluminiowych w mieście postępują.

- Obecnie oczekujemy na wyniki analizy aneksu stanowiącego uzupełnienie do raportu, a także stosowne opinie i uzgodnienia. Są one niezbędne do przeprowadzenia całego procesu. To bardzo ważna inwestycja, która stworzy kilkaset miejsc pracy dla naszych mieszkańców, dlatego jesteśmy w stałym kontakcie z inwestorem. Pracownicy Urzędu Miasta, ale też innych organów, współpracują z przedstawicielami Cromodora Wheels na każdym etapie przygotowania inwestycji. Bardzo zależy nam na tym, by dokumenty były dopracowane w najdrobniejszych szczegółach – zaznacza Porębski.

Konsultacje społeczne w sprawie Cromodora Wheels potrwają do 30 czerwca. Budowa fabryki powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku, natomiast produkcja w 2022.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO