Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Rozłam już oficjalny. Rozeszły się drogi radnych Projektu Świętokrzyskie

sobota, 29 czerwca 2019 09:59 / Autor: Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Po czwartkowej sesji Rady Miasta, na której prezydent Kielc Bogdan Wenta nie otrzymał wotum zaufania nastąpił oficjalny rozłam w jego klubie radnych.

Kamil Suchański, Joanna Winiarska, Katarzyna Kwietniak, Maciej Bursztein - to radni, z którymi nie chce się identyfikować Stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie. O takiej decyzji poinformowano w piątek w komunikacie organizacji na Facebook'u.

" Zarząd Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie oświadcza, że nie identyfikuje się z radnymi Rady Miasta Kielce nie będącymi członkami naszego stowarzyszenia a wybranymi z komitetu KWW Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty, którzy zagłosowali przeciwko udzieleniu wotum zaufania Prezydentowi Bogdanowi Wencie. Jednocześnie biorąc pod uwagę art. 28aa o samorządzie gminnym nie możemy się zgodzić z decyzją Rady Miasta Kielce, która naszym zdaniem została podjęta z naruszeniem prawa. Wotum, które jest elementem debaty nad raportem dotyczącym stanu Kielc przerodziło się w walkę polityczną." - czytamy na fanpage'u stowarzyszenia Projekt Świetokrzyskie.

W tym samym dniu odbyło się walne zgromadzenie Stowarzyszenia Bezpartyjny i Niezależny, które założył przewodniczący Kamil Suchański. Do zarządu stowarzyszenia dołączyła Joanna Winiarska, Katarzyna Kwietniak oraz Konrad Więch, który jakiś czas temu był sygnowany przez Suchańskiego na fotel wiceprezydenta Kielc w miejsce Marcina Różyckiego.

Te zdarzenia pokazują, że drogi radnych, którzy szli razem do wyborów z Bogdanem Wentą rozeszły się na dobre. W tym momencie Bogdan Wenta został w Radzie Miasta z trójką "swoich" rajców: Anną Kibortt, Joanną Litwin i Jarosławem Bukowskim.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO