Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Rowery miejskie od 1 kwietnia

środa, 22 marca 2023 12:50 / Autor: Weronika Karyś
Rowery miejskie od 1 kwietnia
kielce.eu
Rowery miejskie od 1 kwietnia
kielce.eu
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Już za niespełna dwa tygodnie na kieleckie ulice wyjadą miejskie rowery. To w sumie 250 dwukołowców. Wśród nich te tradycyjne, ze wspomaganiem elektrycznym, typu tandem i typu cargo.

Jak informowaliśmy pod koniec lutego, od 1 kwietnia, po zimowej przerwie, na ulice Kielc wrócą rowery miejskie.

– Rower będzie funkcjonował na pewno do końca października lub, jeśli pogoda pozwoli, do końca listopada. W samej usłudze nie ma żadnych zmian – aplikacja jest ta sama, ceny również. Po analizie zapytań w aplikacji zdecydowaliśmy się jednak na relokacje części stacji – mówi Przemysław Chmiel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

Chodzi przede wszystkim o bezpieczniejszy i łatwiejszy dostęp do miejsc postojowych.

– Na przykład stacja przy ulicy Urzędniczej obecnie jest na chodniku, a będzie na pobliskim zieleńcu, który zostanie wybrukowany. Na ulicy Karczówkowskiej stacja jest przy "Iskrze", przesuwamy ją na teren miejsca odpoczynku rowerzystów, zlokalizowanego za ogrodzeniem Ogrodu Botanicznego. Jeśli mówimy o ulicy Kołłątaja – obecnie stacja jest na terenie szkoły, przesuniemy ją na pobliski zieleniec przy ulicy i ścieżce rowerowej, który również ma zostać wybrukowany – wylicza Chmiel.

Przypomnijmy, że koszt wypożyczenia dwukołowca jest uzależniony od jego rodzaju. Najmniej zapłacimy za zwykły rower, gdzie pierwsze i drugie 30 minut jazdy kosztuje złotówkę. Druga godzina dwa złote, trzecia – trzy, a czwarta i każda następna – cztery.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO