Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Remonty tych ulic zmierzają ku końcowi. To ostatnie tygodnie utrudnień

środa, 31 sierpnia 2022 14:35 / Autor: Weronika Karyś
Remonty tych ulic zmierzają ku końcowi. To ostatnie tygodnie utrudnień
Remonty tych ulic zmierzają ku końcowi. To ostatnie tygodnie utrudnień
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Słowackiego, Radomska, Ogrodowa i Szajnowicza-Iwanowa – to właśnie na tych kieleckich ulicach już niebawem zakończą się remonty, a mieszkańcy w końcu odetchną z ulgą.

Inwestycje drogowe ruszyły na całego. W godzinach szczytu szybkie przejechanie przez miasto praktycznie graniczy z cudem. Wszystko po to, by zwiększyć komfort poruszania się po Kielcach. Na szczęście już niebawem kilka ulic zostanie ponownie oddanych do użytku.

– To chociażby ulica Słowackiego, Radomska, Ogrodowa oraz Szajnowicza-Iwanowa. Dobiegać końca będą również modernizacje i budowy poszczególnych odcinków dróg dla rowerów. Generalnie sporo z tych inwestycji będzie się finalizować w najbliższych tygodniach, a myślę, że znaczna część z nich zakończy się jeszcze w tym roku – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Ulica Szajnowicza-Iwanowa powinna zostać oddana lada moment. Zgodnie z początkowymi zapowiedziami, wykonawca zakończy prace maksymalnie w miesiąc, czyli do 6 września. W tym miejscu przewidziano wymianę nawierzchni bitumicznej, rozbiórkę i ułożenie nowych krawężników po obu stronach ulicy oraz remont fragmentu kanalizacji deszczowej.

Ulica Słowackiego powinna zostać oddana do końca września bieżącego roku. W ramach inwestycji wymieniana jest nawierzchnia, budowany kanał deszczowy i montowane oświetlenie.

Ulica Radomska powinna zostać oddana w pierwszym tygodniu października. W tym miejscu obecnie trwa remont odcinka mierzącego 630 metrów.

Ulica Ogrodowa także powinna zostać oddana w pierwszym tygodniu października. Wykonawca położy na niej trzy nowe warstwy bitumiczne, wymieni krawężniki oraz przebuduje chodnik po południowej stronie ulicy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO