Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Remonty na Warszawskiej i Wojska Polskiego – jak postępują?

środa, 30 listopada 2022 14:55 / Autor: Weronika Karyś
Remonty na Warszawskiej i Wojska Polskiego – jak postępują?
Remonty na Warszawskiej i Wojska Polskiego – jak postępują?
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Na fragmencie ulicy Warszawskiej od września trwa budowa kanalizacji deszczowej, z kolei na Wojska Polskiego układana jest nowa nawierzchnia. Jak postępują prace?

Na ulicy Warszawskiej, od rejonu skrzyżowania z ulicą Witosa do obszaru skrzyżowania z ulicą Radomską we wrześniu został wprowadzony ruch jednokierunkowy w stronę Warszawy. 

– Trwa tam budowa kanału deszczowego o łącznej długości 700 metrów. Jest to element większego zadania czyli budowy zupełnie nowej drogi na przyszłym osiedlu Dąbrowa II. Prace postępują. Wykonawca wykonał już kilkaset metrów i liczymy na to, że przed okresem stricte zimowym uda się odtworzyć nawierzchnię, tak aby na ulicy Warszawskiej można było poprowadzić ruch w obu kierunkach – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Na remontowanym odcinku Wojska Polskiego prace również postępują całkiem sprawnie.

– Na odcinku bliżej centrum miasta wykonawca ułożył już warstwy bitumiczne, stoją krawężniki, przebudowano też sieci i wybudowano kanalizację. Na dalszym odcinku również budowany jest kanał deszczowy, trwają roboty ziemne pod przyszłą drogę zbiorczą oraz budowany jest chodnik po stronie północnej – mówi Skrzydło.

Jak zaznacza nasz rozmówca, przed wykonawcą najtrudniejszy element inwestycji.

– Chodzi o usunięcie najwyższego wzniesienia, które znajduje się na Bukówce za pętlą autobusową. Ta góra zostanie zniwelowana o trzy-cztery metry, powstaną tam dosyć spore mury oporowe i realizacja tego fragmentu będzie się wiązać z całkowitym zamknięciem ruchu ze względów bezpieczeństwa. Będą tam bowiem bardzo głębokie wykopy – kwituje rzecznik.

Wspomniane zamknięcie powinno nastąpić w lutym 2023 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO