Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Remontowe szaleństwo w Kielcach!

środa, 27 września 2023 14:07 / Autor: Weronika Karyś
Remontowe szaleństwo w Kielcach!
Remontowe szaleństwo w Kielcach!
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Przemieszczanie się autem po Kielcach stało się nie tyle trudne, co wręcz uciążliwe. Wszystko za sprawą trwających remontów. Jest ich dużo, a będzie… jeszcze więcej. Nie da się jednak ukryć, że dzięki nim już niedługo po mieście ma się jeździć o wiele lepiej.

Trzynaście ulic

Prace trwają przede wszystkim na alei IX Wieków Kielc. Przypomnijmy, że jej południowa jezdnia została już oddana do użytku.

– Obecnie wykonawca prowadzi roboty budowlane na jezdni północnej. Układane są krawężniki, trwa frezowanie nawierzchni. Zakładamy, że w ciągu miesiąca uda się tę jezdnię udostępnić kierowcom. Aczkolwiek po tej stronie wykonawca będzie musiał jeszcze wybudować chodnik i drogę dla rowerów. To nie powinno jednak w istotny sposób ingerować w ruch – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Przypomnijmy, że al. IX Wieków Kielc jest remontowana w ramach dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Projekt zakłada modernizację w sumie trzynastu ulic w śródmieściu. Dzisiaj (27.09) prace startują na ulicy Złotej, z kolei 29.09 na ulicy Śniadeckich.

– Ulice zostaną zamknięte dla ruchu ogólnego. Dojazd na Złotą na całej długości oraz Śniadeckich między Placem Wolności, a ulicą Seminaryjską będzie miało tylko zaopatrzenie, służby miejskie oraz mieszkańcy posesji. Wykonawca zakłada, że te dwie realizacje zakończą się jeszcze w tym roku – wyjaśnia Skrzydło.

Jeszcze w tym roku, w ramach projektu, ma również ruszyć remont ulicy Nowy Świat i Kaczmarka. Z kolei ul. Paderewskiego, Równa, Żeromskiego, Głowackiego, Silniczna, Solna, Panoramiczna i Seminaryjska to miejsca, w których prace rozpoczną się najwcześniej w 2024 roku.

Remonty nakładkowe

W Kielcach trwają również remonty nakładkowe.

– W realizacji mamy ulicę Szczecińską, gdzie została wdrożona nowa organizacja ruchu. Odcinki pomiędzy Bohaterów Warszawy i Zagórską oraz pomiędzy Zagórską i Spółdzielczą zostały całkowicie wyłączone z ruchu. Funkcjonuje tam wyłącznie komunikacja zbiorowa – mówi rzecznik MZD.

Na skrzyżowaniu ul. Szczecińskiej z ul. Zagórską została wyłączona sygnalizacja świetlna. Przejazd przez skrzyżowanie w obu kierunkach jest możliwy wyłącznie na wprost w ciągu ul. Zagórskiej. Objazd zamkniętego odcinka w obu kierunkach wyznaczono ul. Głogową – Mazurską – Szczecińską – Sandomierską – Źródłową. Termin zakończenia prac to 23 listopada.

W ramach remontów nakładkowych już 3 października ruszą również prace na ulicy Massalskiego, gdzie także zostanie wdrożona nowa organizacja ruchu.

Wojska Polskiego

Pisząc o remontach nie można także zapomnieć o ulicy Wojska Polskiego. Ta powinna zostać oddana do użytku w połowie grudnia.

– Na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z Klecką budowane jest rondo. Z kolei przy Rondzie Czwartaków budowana jest konstrukcja nowej jezdni południowej na odcinku około dwustu metrów. Na pozostałych fragmentach już ułożono warstwy bitumiczne – dodaje Skrzydło.

Przypomnijmy, że w Kielcach wciąż trwają również prace związane z wdrażaniem Inteligentnego Systemu Transportowego. Związane z nimi utrudnienia dotyczą obecnie między innymi ulicy Grunwaldzkiej. Przy wyjeździe z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego zostały zwężone pasy ruchu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO