Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Radomska w końcu zostanie przebudowana? MZD ogłosiło kolejny przetarg

piątek, 08 kwietnia 2022 12:04 / Autor: Weronika Karyś
Radomska w końcu zostanie przebudowana? MZD ogłosiło kolejny przetarg
Radomska w końcu zostanie przebudowana? MZD ogłosiło kolejny przetarg
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Ulica Radomska miała zostać wyremontowana już pod koniec ubiegłego roku. MZD zmuszone było jednak przerwać inwestycje i zakończyć współpracę z wykonawcą. W marcu spółka ogłosiła nowy przetarg na kontynuację prac, który zakończył się fiaskiem. Temat wraca więc po raz trzeci.

Przypomnijmy, że chodzi o odcinek mierzący 630 metrów. – Poprzednie postępowanie przetargowe musiało zostać unieważnione, gdyż dwie oferty, które do nas wpłynęły w sposób istotny przekraczały budżet jaki mieliśmy zarezerwowany na realizację tego przedsięwzięcia. Teraz ogłosiliśmy nowy przetarg – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD.

Jak zaznacza nasz rozmówca, nowy przetarg to również nieco inne warunki dla wykonawcy. – Przypomnę, że kryteria oceny są trzy: okres gwarancji i jakości, cena oraz doświadczenie kierownika budowy i właśnie w tym ostatnim zakresie zostały wprowadzone różnego rodzaju modyfikacje, które powinny wpłynąć na zwiększenie liczby firm zainteresowanych realizacją kontraktu. Z kolei większa konkurencja może wpłynąć na bardziej atrakcyjne ceny – wyjaśnia Skrzydło.

Oferty w przetargu można składać do 22 kwietnia, przy czym czas na realizację przedsięwzięcia wynosi 105 dni od momentu podpisania umowy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO