Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Radny interweniuje w sprawie przejazdów kolejowych

czwartek, 24 listopada 2022 14:11 / Autor: Weronika Kępa
Radny interweniuje w sprawie przejazdów kolejowych
Radny interweniuje w sprawie przejazdów kolejowych
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Kielecki radny Maciej Bursztein zawnioskował do prezydenta Bogdana Wenty z prośbą o interwencję w PKP. Chodzi o dwa niestrzeżone przejazdy kolejowe usytuowane pomiędzy ulicą Krakowską, a ulicą Biesak oraz Za Torem.

– Stosunkowo często dochodzi tam do niebezpiecznych wypadków z udziałem samochodów. Efektem rozmów powinien być montaż w tych miejscach rogatek, szlabanów. Pociągi w tych miejscach rozwijają znaczną prędkość i montaż zabezpieczeń znacznie poprawi bezpieczeństwo – stwierdza radny Maciej Bursztein.

Prezydent Bogdan Wenta zapowiedział, że podległe mu służby przekażą PKP propozycję dotyczącą montażu szlabanów na wskazanych przejazdach kolejowo-drogowych.

– Dodatkowo wskazuję, że opracowano dokumentację obejmującą przebudowę pasa drogowego ulicy Krakowskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Za Torem, celem umożliwienia bezpiecznego przejazdu przez tory pojazdom o długości ponad ośmiu metrów. Powyższe wynika z niewielkiej odległości torowiska od krawędzi jezdni ulicy Krakowskiej uniemożliwiającej zatrzymanie dłuższego pojazdu przed włączeniem się na drogę główną – tłumaczy Bogdan Wenta.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO