Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Radni za wydzierżawieniem dawnego BWA

czwartek, 26 stycznia 2017 10:56 / Autor: Piotr Natkaniec
Radni za wydzierżawieniem dawnego BWA
Radni za wydzierżawieniem dawnego BWA
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Prawdopodobnie mini browar z miejscem na wystawy artystyczne powstanie w dawnej siedzibie Biura Wystaw Artystycznych znajdującym się przy ulicy Leśnej. Radni zgodzili się 30-letnie wydzierżawienie budynku.

Jak już informowaliśmy pod koniec roku do ratusza wpłynęły dwie oferty dzierżawy. Pierwsza od firmy Hit10.eu, natomiast druga od spółki Michała Kułagi, który prowadzi m.in. restaurację Plejada na kieleckim Rynku. Władze miasta chcą ogłosić przetarg w tej sprawie na przełomie marca i kwietnia, ale najpierw musieli na to wyrazić zgodę radni. Nie mieli oni większych przeciwwskazań, choć radna Platformy Obywatelskiej, Agata Wojda apelowała, żeby władze miasta nie ograniczały się w kryterium przetargowym jedynie do ceny, ale również do funkcji tego obiektu. - Mam nadzieję, że nie będzie to tylko lokal gastronomiczny, a jego jedyną kulturalną cechą będą obrazy na ścianach. Dobrze, żeby właściciel zobowiązał się do pewnego rodzaju działań kulturalnych - mówiła.

- Przetarg będzie zawierał pewne warunki, ale na pewno nie nadmierne. Na pewno znajdzie się tam termin remontu tego budynku. Chcemy uniknąć sytuacji, że potencjalny nabywca będzie zwlekał z przebudową. Będziemy się zastanawiać nad funkcją. Chcemy, żeby był to lokal gastronomiczno-kulturalny. Z całą pewnością będzie to szło w tym kierunku. Trzeba dbać o to, żeby w obiekcie nie powstała lepsza pijalnia piwa, tylko, żeby to miało jakąś szerszą funkcję - tłumaczy Filip Pietrzyk z kieleckiego ratusza. 

Przypomnijmy, że W 2013 roku Biuro Wystaw Artystycznych przeniosło się do swojej nowej siedziby przy ul. Kapitulnej. Od tej pory stary obiekt stoi pusty. W 2011 roku radni zgodzili się na wydzierżawienie budynku Leszkowi Kumańskiemu, który chciał tam stworzyć restaurację i miejsce, gdzie będzie można organizować wydarzenia kulturalne. Jednak producent programów telewizyjnych zrezygnował z tego pomysłu. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO