Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Radni przeciwko wycince drzew. Lasy Państwowe deklarują współpracę

piątek, 19 listopada 2021 13:02 / Autor: Weronika Kępa
Radni przeciwko wycince drzew. Lasy Państwowe deklarują współpracę
Fot. A. Huk
Radni przeciwko wycince drzew. Lasy Państwowe deklarują współpracę
Fot. A. Huk
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Od momentu, w którym radni Koalicji Obywatelskiej, Michał Braun i Anna Myślińska, podjęli temat wycinki drzew w kieleckich lasach minęło już pół roku. Dziś (19 listopada) otrzymali ważne pismo w sprawie od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

„W związku ze szczególnym znaczeniem lasów dla miasta Kielce i jego mieszkańców podjęliśmy decyzję, dotyczącą zlecenia opracowania o nazwie „Koncepcja zagospodarowania turystycznego dla Nadleśnictwa Kielce". Zostanie ono wykonane przez ekspertów z Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej, posiadających doświadczenie w tej dziedzinie”, czytamy w piśmie od Andrzeja Matysiaka, dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Robocze spotkanie w tej sprawie ma się odbyć jeszcze w tym roku, w grudniu. „Po nim i formalnym zleceniu opracowania zaprosimy przedstawicieli Miasta Kielce do udziału w uzgodnieniach dotyczących przedsięwzięcia”.

W ramach rozmów prowadzonych z Lasami Państwowymi miasto przygotowało listę najbardziej atrakcyjnych turystycznie tras, które miałyby być objęte szczególną ochroną przed wycinką. Wskazano w niej m.in. szlaki turystyczne i rowerowe.

„Dziękujemy za przesłane informacje o miejscach i trasach najczęściej wymienianych przez mieszkańców miasta jako ważne dla nich i często odwiedzane. Z przesłanych lokalizacji Nadleśnictwo Kielce utworzyło roboczą mapę będącą wyjściem do dalszych szczegółowych analiz", pisze Andrzej Matysiak.

Radni nie kryją swojej radości z postępów w sprawie. – To sukces w działaniach na rzecz Kielc zielonych i przyjaznych środowisku przez zaprzestanie wycinki drzew w lasach na terenie miasta Kielce. Cieszę się, że nasze działania przynoszą efekt, który odczują mieszkańcy miasta oraz turyści. Czekamy na projekt koncepcji i będziemy dalej reprezentowali mieszkańców w działaniu sprzeciwiających się wylesianiu terenów miasta – mówi Michał Braun, przewodniczący klubu radnych KO.

 – Działanie dla dobra mieszkańców Kielc i obszarów leśnych w mieście przyniosło skutek. Cieszę się ogromnie z możliwości wypracowania płaszczyzny porozumienia z Lasami Państwowymi. Wierzę w działanie i tym razem również przyniosło ono skutek tym razem również przyniosło ono doskonale efekt – dodaje radna Anna Myślińska.

O efektach grudniowych rozmów będziemy informować na bieżąco.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO