Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Radni jednogłośnie za budową Nowego Malikowa

czwartek, 06 czerwca 2024 13:49 / Autor: Michał Kita
Radni jednogłośnie za budową Nowego Malikowa
Radni jednogłośnie za budową Nowego Malikowa
Michał Kita
Michał Kita

Kieleccy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie budowy drogi Nowy Malików. Projekt w tej sprawie w trakcie czwartkowej (9 czerwca) sesji rady miasta poparło 21 osób, czyli wszyscy radni biorący udział w głosowaniu.

Pomysłodawcą uchwały kierunkowej  w tej sprawie był klub radnych Prawa i Sprawiedliwości; jak mówi jego przewodniczący Marcin Stępniewski, podjęcie uchwały ponad podziałami politycznymi to dobry kierunek dla rozwoju miasta.

– To bardzo dobra decyzja, która pokazuje, że w sprawach kluczowych, potrafimy głosować zgodnie i ponad podziałami. Jeśli pani prezydent zacznie szybko tworzyć dokumentację dla drogi Nowy Malików, będzie to ogromna szansa rozwojowa dla naszego miasta, która de facto otworzy 80 hektarów terenów inwestycyjnych w tej części Kielc, którymi obecnie nie dysponujemy – dodaje.

Marcin Stępniewski podkreśla, że poza aspektem inwestycyjnym, droga Nowy Malików zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców tamtej części Kielc.

– Z uwagi na to, że obecnie nie ma innej drogi, która wyprowadziłaby tranzyt z Malikowa, dochodzi do sytuacji, że z uwagi na bardzo duże natężenie ruchu mieszkańcom pobliskich domów pękają ściany. Ponadto kilka lat temu doszło tam również do śmiertelnego wypadku, dlatego zdecydowanie ruch przy obecnej ulicy Malików powinien się zmniejszyć – dodaje.

O utworzenie drogi Nowy Malików, mieszkańcy tej części Kielc zabiegają od wielu lat. Zostały jednak przerwane w 2016 roku, kiedy w wyniku konsultacji społecznych mieszkańcy nie zgodzili się na budowę drogi wzdłuż bloków przy osiedlu Ślichowice. W obecnym  wariancie mieszkańcy wyrażają wolę budowy drogi. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO