Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Inwestycje przy Silnicznej i Hauke-Bosaka. Trwają konsultacje

poniedziałek, 03 kwietnia 2023 11:25 / Autor: Weronika Karyś
Inwestycje przy Silnicznej i Hauke-Bosaka. Trwają konsultacje
Inwestycje przy Silnicznej i Hauke-Bosaka. Trwają konsultacje
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Przypominamy, że w Kielcach trwają konsultacje społeczne dotyczące dwóch wniosków lex developer. Chodzi o inwestycje przy ulicy Silnicznej i przy Hauke-Bosaka.

Do piątku, 7 kwietnia, potrwają konsultacje w sprawie budowy bloków przy ulicy Hauke-Bosaka w Kielcach. Chodzi o osiem siedmiokondygnacyjnych budynków. Miałyby one pomieścić od 60 do 483 mieszkań.

Jak czytamy w specyfikacji zamówienia, planowana zabudowana miałaby zastąpić istniejące w tym miejscu zdegradowane budynki.

Oprócz bloków, w ramach inwestycji przy Hauke-Bosaka pojawiłaby się zieleń, place zabaw, miejsce do rekreacji i sportu oraz obiekty małej architektury. Inwestor wybudowałby również drogi wewnętrzne, miejsca postojowe, chodniki oraz altany śmietnikowe.

Do 11 kwietnia trwają z kolei konsultacje w sprawie budowy bloku przy ulicy Silnicznej. Ten miałby pomieścić maksymalnie 99 mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych. W parterze miałyby się znaleźć lokale usługowe, a pod ziemią garaż na samochody osobowe. W ramach inwestycji zaplanowano utworzenie 51 miejsc postojowych.

Uwagi do obu wniosków można składać w wersji papierowej (na adres Urząd Miasta Kielce, Rynek 1, 25-303 Kielce), w wersji elektronicznej na adres mailowy prezydent@um.kielce.pl lub za pośrednictwem formularza umieszczonego na stronie internetowej Idea Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO