Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Przenosiny ZTM-u opóźnione jak polskie pociągi i remonty kieleckich dróg

środa, 15 maja 2024 13:08 / Autor: Maciej Piętka
Przenosiny ZTM-u opóźnione jak polskie pociągi i remonty kieleckich dróg
Przenosiny ZTM-u opóźnione jak polskie pociągi i remonty kieleckich dróg
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Od dłuższego czasu Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach szykuje się do przeprowadzki na odnowiony kielecki dworzec PKP. Pierwotnie miała się ona zakończyć w kwietniu. Wiemy już, że proces ten potrwa znacznie dłużej.

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku Barbara Damian, dyrektor ZTM, informowała, że trwa procedowanie umowy z Polskimi Kolejami Państwowymi. Na jakim etapie jest to obecnie?

– Dalej chcemy przenieść się na pierwsze piętro dworca PKP. Z naszej strony tak naprawdę jesteśmy gotowi. Ja umowę parafowałam już 11 stycznia. Od tej pory czekamy na podpis drugiej strony – wyjaśnia Barbara Damian.

Po zawarciu umowy z PKP, Zarząd Transportu Miejskiego ogłosi przetarg na wyłonienie wykonawcy. Oprócz przeniesienia wszystkich pracowników z siedziby przy ul. Głowackiego, w budynku dworca utworzony zostanie też Punkt Obsługi Pasażera oraz Punkt Sprzedaży Biletów.

 – Tak naprawdę jeśli ta umowa zostanie podpisana, to w ciągu trzech miesięcy jesteśmy w stanie się przenieść. Mamy gotowy przetarg i wszystkie inne dokumenty. Czekamy tylko na jeden podpis – podkreśla Barbara Damian.

Przypomnijmy, że obecnie ZTM rezyduje w wynajmowanych pomieszczeniach budynku przy ul. Głowackiego 4.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO