Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Przedszkolaki przejęły Halę Legionów

czwartek, 16 listopada 2023 12:47 / Autor: Maciej Piętka
Przedszkolaki przejęły Halę Legionów
Przedszkolaki przejęły Halę Legionów
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Duże emocje, frekwencja, a przede wszystkim ogrom dobrej zabawy –  to czekało dziś na zgromadzonych w Hali Legionów. Wojewódzki finał Olimpiady Przedszkolaka po raz kolejny zawitał do domu Industrii Kielce.

W zawodach brały udział placówki z całego regionu świętokrzyskiego. Do finału zakwalifikowało się 20 przedszkoli. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Kielcach.

–  Do pierwszego etapu przystąpiło około 3,5 tysiąca dzieciaków, więc zainteresowanie było ogromne. Stworzyliśmy jedną z największych imprez sportowych w regionie. Chcemy pokazać, że warto uprawiać sport. Głównymi dyscyplinami są dzisiaj badminton oraz zapasy. Dla najmłodszych przygotowaliśmy natomiast różne zawody sprawnościowe –  mówił Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

Organizatorzy podkreślają, że bardzo ważne było promowanie sportu wśród młodych. Zwracał na to uwagę również sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski, który… zagrał w turnieju badmintona.

–  Dobrze, że młodzi ludzie wciąż chcą uprawiać sport, bo to dobre dla ich zdrowia. Gratulacje należą się również organizatorom, którzy już po raz trzeci zorganizowali tak dużą imprezę. Na zaproszenie kuratora zagram dzisiaj w badmintona. Niezależnie od wyniku, najważniejsze, że będzie to  sportowa aktywność –  dodał nasz rozmówca.

Dla dzieci, które brały udział w imprezie bardzo ważna była dobra zabawa. Nie można im również odmówić sportowych ambicji.

–  Przyjechałem na zawody w badmintona. W zeszłym roku zająłem drugie miejsce, a teraz chciałbym stanąć na najwyższym stopniu podium. Bardzo podoba mi się atmosfera na hali. Tym sportem zainteresował mnie mój nauczyciel wf-u, cała rodzina również trzyma za mnie kciuki.–  wyjaśniał Antoni z MKS Orlicz Suchedniów.

Na dużą liczbę uczestników mogły liczyć również zapasy.

–   Trenuję ten sport od ponad roku. Są duże emocje i stres ale mam nadzieję, że będzie dobrze. Patrząc na swoich przeciwników wiem, że może być ciężko. Mimo wszystko liczę na miejsce na podium – mówił Jarek, z SP w Połańcu im. Tadeusza Kościuszki.

To już trzecia edycja Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka. Z roku na rok zainteresowanie tą imprezą rośnie. Jak podkreślają uczestnicy wydarzenia, najważniejsza jest w nim dobra zabawa i duch sportowej rywalizacji.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO