Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Promowali zdrowie

sobota, 22 października 2016 12:03 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Sport to zdrowie – z teorii na praktykę to znane porzekadło przenieśli uczestnicy Festiwalu Aktywności Senioralnej „Seniorgedon”, którzy wzięli udział między innymi w marszu z kijkami Nordic Walking.

- Nasze wydarzenie ma na celu nie tylko promowanie zdrowego stylu życia, ale też integrację międzypokoleniową. W marszu idą babcie, dziadkowie, wnuki i rodzice i chyba właśnie to jest w nim najpiękniejsze – powiedziała w rozmowie z naszym reporterem Joanna Winiarska ze Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie, które było organizatorem imprezy.

Inicjatywę chwalili również uczestnicy. – Od dwóch, trzech lat chodzimy z kijkami prawie codziennie wokół stadionu. Chętnie skorzystaliśmy więc z możliwości uczestniczenia w takim marszu – powiedziała nam jedna z uczestniczek.– Mam już ponad 70 lat, ale chętnie maszeruję i cieszę się przy tym dobrym zdrowiem – dodał jej mąż.

Jedną z osób promujących festiwal był europarlamentarzysta Bogdan Wenta. – Spektrum wiekowe było bardzo szerokie. Ludzie zauważyli, że robiąc coś wspólnie z innymi odczuwają z tego działania tym większą radość – ocenił.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło między innymi Radio eM.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO