MIASTO
Program darmowych szczepień ruszy z małym opóźnieniem


W Kielcach będzie kontynuowany program darmowych szczepień przeciw grypie dla osób powyżej 55. roku życia. Wszyscy uprawieni będą mogli z niego skorzystać w drugiej połowie września.
– Program szczepień jest realizowany od 13 lat, zawsze rozpoczynał się z początkiem września. W tym roku mamy delikatne opóźnienie, dlatego, że Światowa Organizacja Zdrowia podała skład szczepionek z poślizgiem. Zazwyczaj skład był znany 20 lutego, a w tym roku informacja pojawiła się 21 marca, co opóźniło ich produkcję. Gdy tylko szczepionki dotrą do Kielc, program ruszy – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta miasta.
W ubiegłym roku z bezpłatnego programu szczepień skorzystało ponad 10 tysięcy mieszkańców, miasto wydało na ten cel prawie 440 tysięcy złotych.





![[WIDEO] Czterolatek sam na rowerze. Zauważyli go policjanci](/media/k2/items/cache/612ffdc7f9a3268221d6c3f34b7d4d98_L.jpg)


