Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Pracownik przyszłości, czyli wsparcie rozwoju kadr regionu świętokrzyskiego

wtorek, 21 września 2021 15:24 / Autor: Natalia Pindral
Pracownik przyszłości, czyli wsparcie rozwoju kadr regionu świętokrzyskiego
Pracownik przyszłości, czyli wsparcie rozwoju kadr regionu świętokrzyskiego
Natalia Pindral
Natalia Pindral

Korzyści płynące z "Krajowego funduszu szkoleniowego", a także projekt pilotażowy "Pracownik szyty na miarę" - to główne tematy poruszane na wtorkowej konferencji prasowej w Targach Kielce.

Przypominamy, że projekt pilotażowy "Pracownik szyty na miarę" rusza od pierwszego października. Jego celem jest wsparcie pracodawców w znalezieniu odpowiednich pracowników.

– Samorząd województwa świętokrzyskiego oraz zarząd województwa świętokrzyskiego czynią starania, aby wspierać i kształcić rynek pracy i pracodawców. W ostatnich latach przechodzi on kryzys, ponieważ z jednej strony pracodawcy nie mogą znaleźć idealnego pracownika, a  z drugiej strony młodzi ludzie opuszczają nasz region, ponieważ nie mogą znaleźć pracy – mówi Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Krajowy fundusz szkoleniowy ma stanowić wsparcie dla pracodawców oraz pracowników.

Aleksandra Marcinkowska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach, mowi o korzyściach jakie płyną z Krajowego funduszu szkoleniowego, a także jakie są zasady takiego dofinansowania:

– Z krajowego funduszu szkoleniowego korzystamy od 2014 roku. Mogą z tego skorzystać pracownicy,  jak i pracodawcy, pod warunkiem, że zatrudnia przynajmniej jednego pracownika. Jeśli chodzi o indywidualną działalność gospodarczą to mamy bazy usług rozwojowych; z nich mogą skorzystać wszystkie osoby, które są samozatrudnione – wyjaśnia Aleksandra Marcinkowska.

Krajowy fundusz szkoleniowy ma w celu pomóc sfinansować większość poniesionych kosztów. Od kursów i szkoleń zawodowych, poprzez studia podyplomowe, egzaminy, certyfikaty, aż po badania lekarskie oraz ubezpieczenia.

– W stu procentach mogą z niego skorzystać przedsiębiorcy, którzy zatrudnili do dziesięciu osób. Maksymalnie jednak można otrzymać trzysta procent przeciętnego wynagrodzenia. Oznacza to, że na przeszkolenie jednego pracownika można dostać ponad szesnaście tysięcy złotych.  Myślę, że to jest naprawdę duża kwota i warto wziąć w tym udział – mówi Aleksandra Marcinkowska.

Wszystkie działania zostały zaproponowane w celu zbudowania lepszego potencjału firm, a także pomoc w szkoleniu i znalezieniu idealnych pracowników.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO