Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Poznaliśmy „Nadzieje Kielc”

środa, 19 czerwca 2024 17:46 / Autor: Michał Kita
Poznaliśmy „Nadzieje Kielc”
Poznaliśmy „Nadzieje Kielc”
Michał Kita
Michał Kita

Dziesięć młodych osób zostało wyróżnionych statuetkami „Nadzieje Kielc”. Nagroda jest przyznawana dla uczniów i absolwentów kieleckich szkół średnich wyróżniających się wybitnymi osiągnięciami w nauce, kulturze, sporcie i działalności społecznej.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w środę (19 czerwca) na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Jedną z laureatek została tegoroczna maturzystka Weronika Pastuszka. Absolwentka Zespołu Szkół Ekonomicznych, podkreśla, tytuł „Nadziei Kielc” jest dla niej dużym wyróżnieniem.

– Najważniejsze przedsięwzięcia, w jakie dotychczas się angażowałam to dwuletnia kadencja w Młodzieżowej Radzie Miasta, gdzie pełniłam funkcję wiceprzewodniczącej. Kolejnym był projekt olimpiady „Zwolnieni z teorii”, w ramach którego przekazywaliśmy dzieciom z kieleckich szkół wiedzę na temat ekonomii i pieniędzy. Rozważam studiowanie prawa lub dziennikarstwa, natomiast po studiach zamierzam wrócić do Kielc – podkreśla.

W ocenie prezydent Kielc Agaty Wojdy, nagradzanie wybitnie uzdolnionej młodzieży jest niezwykle budującym wydarzeniem.

–To bardzo miła uroczystość, poprzez którą możemy pokazać naszą dumę z młodych ludzi mieszkających w Kielcach. Chcemy docenić nie tylko ich wyniki w nauce, ale także zaangażowanie w projekty sportowe, kulturalne czy działalność społeczną. Dla młodych chcemy budować miasto atrakcyjne, w którym będą chcieli żyć, a przede wszystkim, o którym będą dobrze mówić w każdym miejscu na świecie, w jakim się pojawią – dodaje.

Dotychczas nagrody „Nadziej Kielc” otrzymało prawie 300 osób. Uzdolniona młodzież oprócz statuetek i dyplomów otrzymuje także nagrody pieniężne o wartości 3,5 tys. zł.

Laureatami tegorocznej edycji nagród „Nadzieje Kielc” zostali: Adrian Bilski, Alan Bogdan, Małgorzata Kowalska, Alicja Mężyk, Piotr Mróz, Adrianna Paciorek, Weronika Pastuszka, Karol Rokita, Julia Trzcińska oraz Wojciech Wojciechowski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO