Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Powstanie obwodnica Malikowa? Radny wnioskuje do miasta

wtorek, 25 lipca 2023 14:19 / Autor: Weronika Karyś
Powstanie obwodnica Malikowa? Radny wnioskuje do miasta
Powstanie obwodnica Malikowa? Radny wnioskuje do miasta
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Radny Marcin Stępniewski zwrócił się do władz miasta z prośbą o zgłoszenie budowy obwodnicy Malikowa do kolejnej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych - Polski Ład.

– Jest to działanie, które niewątpliwie wpisuje się w charakterystykę programu, ale przede wszystkim przyczyniłoby się do rozwiązania szeregu problemów nie tylko mieszkańców tej części Kielc, ale całego miasta. Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Malikowa powinna być dla nas priorytetem. Aktualna sytuacja, gdzie natężenie ruchu jest niewspółmierne do szerokości ulicy i bliskości domów jednorodzinnych, a także przeładowanie pojazdami ciężarowymi, stwarza poważne ryzyko dla mieszkańców, zwłaszcza dla dzieci i osób starszych – zaznacza radny Marcin Stępniewski.

Według wnioskodawcy nowa droga zmniejszyłaby natężenie ruchu na ul. Malików i przyczyniła do zrealizowania właściwie wszystkich postulatów mieszkańców, które składają do władz Kielc od wielu lat.

– Ponadto budowa nowej drogi otworzy możliwości inwestycyjne dla terenów znajdujących się pomiędzy ulicą Malików, a ulicą Kruszelnickiego. Tereny te są obecnie niedostępne ze względu na ograniczoną infrastrukturę drogową. Ich otworzenie umożliwiłoby stworzenie miejsca dla nowych przedsięwzięć gospodarczych. To z kolei przyczyni się do stworzenia nowych miejsc pracy, zwiększenia podatków dla miasta, a także wzmocnienia lokalnej gospodarki – wylicza radny Stępniewski.

Miasto ma 14 dni na odniesienie się do propozycji.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO