Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Powstał kiosk profilaktyczny, w którym można wykonać bezpłatnie pomiary medyczne

niedziela, 28 listopada 2021 11:23 / Autor: Adrianna Linertowicz
Powstał kiosk profilaktyczny, w którym można wykonać bezpłatnie pomiary medyczne
Powstał kiosk profilaktyczny, w którym można wykonać bezpłatnie pomiary medyczne
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Specjalne stanowisko profilaktyki zdrowotnej działa w Sali Obsługi Klienta przy al. IX Wieków Kielc. Dorośli na miejscu mogą zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, wzrost, masę ciała, indeks masy ciała (czyli BMI) oraz skład ciała. Korzystanie z kiosku jest bezpłatne.

Stanowiska ds. profilaktyki i promocji zdrowia są nową akcją prozdrowotną Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia. Powstały we wszystkich oddziałach wojewódzkich Funduszu. Są to samoobsługowe punkty, w których można wykonać najważniejsze pomiary medyczne określające ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne. Profesjonalni doradcy zaproponują też udział w programach profilaktycznych lub skorzystanie z bezpłatnych diet od NFZ.

- To kolejna nasza oferta mająca na celu ułatwić zadbanie o swoje zdrowie - mówi Małgorzata Kiebzak, dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. - Niestety, na co dzień nie pamiętamy o profilaktyce, o systematycznym kontrolowaniu zdrowia. Chcemy to zmienić, pragniemy, by powszechna stała się świadomość, że tak wiele w kwestii zdrowia zależy od nas samych – dodaje Małgorzata Kiebzak.

W Kielcach punkt znajduje się w Sali Obsługi Klienta przy al. IX Wieków Kielc 2a. Można też porozmawiać z konsultantami na temat profilaktyki, programów zdrowotnych, aktywności fizycznej czy diety.

Aby skorzystać z usług doradcy ds. profilaktyki i promocji zdrowia oraz z pomiarów w kiosku profilaktycznym, wystarczy zapisać się przez stronę internetową Świętokrzyskiego OW NFZ  - tutaj lub zadzwonić na bezpłatny, całodobowy numer TIP -  800 190 590 albo będąc w SOK poprosić o taką możliwość.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO