Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Potomek „Bartka” upamiętnia 20 lat Polski w UE

czwartek, 09 maja 2024 14:15 / Autor: Michał Kita
Potomek „Bartka” upamiętnia 20 lat Polski w UE
Potomek „Bartka” upamiętnia 20 lat Polski w UE
Michał Kita
Michał Kita

W kieleckim Ogrodzie Botanicznym zasadzono dąb upamiętniający jubileusz 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej. Dziś (czwartek 9 maja) sadzonkę drzewa, które jest potomkiem słynnego dębu "Bartek”, zasadzili prezydenci Kielc, nowo zaprzysiężona Agata Wojda, i ustępujący włodarz miasta, Bogdan Wenta.

Jak mówi Agata Wojda, obecność Polski w Unii Europejskiej umożliwiła dynamiczny rozwój miasta i regionu.

– Przez te 20 lat w Kielcach zrealizowaliśmy projekty o wartości prawie trzech miliardów złotych, co umożliwiło prawdziwy skok cywilizacyjny. To nie koniec, jesteśmy bowiem w przededniu wykorzystania pieniędzy z nowej perspektywy finansowej UE. Bardzo mocno pracujemy, aby te środki służyły mieszkańcom i rozwoju naszego potencjału. Również to miejsce, w którym się znajdujemy, czyli Ogród Botaniczny powstało dzięki funduszom unijnym; w dalszym ciągu będziemy rozwijać tę atrakcję turystyczną – dodaje Agata Wojda.

Z kolei Bogdan Wenta podkreśla, że dąb "Bartek” to wyjątkowe i szczególne drzewo dla mieszkańców regionu, dlatego jego potomek jest właściwym symbolem obecności Polski w Unii Europejskiej. Jak dodaje były włodarz stolicy województwa świętokrzyskiego, dzięki obecności we Wspólnocie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO