Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Ponad milion złotych na wakacyjne remonty kieleckich szkół

czwartek, 05 sierpnia 2021 13:03 / Autor: Weronika Karyś
Ponad milion złotych na wakacyjne remonty kieleckich szkół
Źródło: UM Kielce
Ponad milion złotych na wakacyjne remonty kieleckich szkół
Źródło: UM Kielce
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Gdy dzieci korzystają z wakacji, w szkołach praca wre. W tym roku remonty zostaną przeprowadzone w blisko 40 placówkach. Modernizacji doczekają się m.in. łazienki, sale gimnastyczne i lekcyjne. Po zamontowaniu nowych okien i dachu budynki będą nie do poznania. Na wszystko miasto wyda ponad milion złotych.

W szatni oraz na parterze Szkoły Podstawowej nr 2 pojawią się dostosowane do potrzeb najmłodszych uczniów nowoczesne łazienki. Jak informuje zastępca dyrektora, Joanna Wójcik, stan estetyczny starych toalet pozostawiał wiele do życzenia. Placówka otrzymała na ten cel 50 tysięcy złotych.

Uczniowie V LO im. Ks. P. Ściegiennego również będą mieli niespodziankę. Po powrocie z wakacji przywita ich nowy dach, który w końcu… nie będzie przeciekał! W placówce zostanie także zamontowany system alarmowy. Całość będzie kosztować 68 tysięcy złotych.

Z kolei w budynku dawnej Szkoły Podstawowej nr 30, gdzie obecnie funkcjonuje hala sportowa, planuje się konserwację parkietu i drabinek gimnastycznych.

W ramach środków pochodzących z Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego, przy Szkole Podstawowej nr 28 zostanie wybudowane boisko do gry w siatkówkę oraz badmintona. Przy SP nr 34 i Przedszkolu Samorządowym nr 9 powstaną z kolei nowe place zabaw.

- Okres wakacyjny to czas, który można wykorzystać na dostosowanie budynków szkół i przedszkoli do obowiązujących przepisów i zaleceń. Chcemy, aby uczniowie, którzy wrócą 1 września zastali godne i bezpieczne warunki – informuje wiceprezydent Marcin Chłodnicki.

Większość prac zakończy się przed 1 września.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO