Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Policyjne zatrzymania po meczu Korony Kielce ze Stalą Mielec

poniedziałek, 08 kwietnia 2024 12:30 / Autor: Aleksandra Rękas
Policyjne zatrzymania po meczu Korony Kielce ze Stalą Mielec
Policyjne zatrzymania po meczu Korony Kielce ze Stalą Mielec
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Zatrzymanie trzech mężczyzn to pokłosie zachowania części sympatyków piłki nożnej podczas sobotniego (6 kwietnia) meczu Korony Kielce ze Stalą Mielec. 16-, 17-, i 44-latek odpowiedzą za utrudnianie identyfikacji innych kibiców.

Jak informuje mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z KMP w Kielcach, w trakcie sportowego spotkania część kieleckich kibiców rozciągnęła flagę, tak zwaną „sektorówkę”. W ten sposób zasłonili widzów, którzy odpalili race świetlne.

- Niedługo później to samo uczynili kibice gości. Policjanci przystąpili do działania i po zakończonym meczu zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóch z nich to mieszkańcy naszego regionu w wieku 16 i 17 lat, a trzeci to 44-latek, mieszkaniec województwa podkarpackiego – wylicza policjantka.

Jak ustalili mundurowi, wspomniani mężczyźni trzymali flagę, zasłaniając kibiców odpalających racę. Naruszyli w ten sposób przepisy Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

- Dwóch z zatrzymanych mężczyzn, wieku 17 i 44  lat, usłyszało już zarzuty, za które grozi wysoka grzywna oraz zakaz stadionowy – uzupełnia Perkowska-Kiepas.

Z kolei 16-latek będzie swoje zachowanie odpowie przed sądem dla nieletnich.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO