Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Pola Nadziei rozpoczęte. Zasadzono żonkile

czwartek, 08 października 2020 14:54 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Dziś rozpoczęła się kampania Pola Nadziei, podczas której wolontariusze będą zbierać środki na funkcjonowanie hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty. W planach jest także akcja edukacyjna w kieleckich szkołach.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kieleckiej katedrze pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej Mariana Florczyka. Homilię wygłosił  ks. Adrian Bydlinski, kapelan placówki.

Mamy takie miejsce jak nasze hospicjum, gdzie możemy choć trochę pomóc drugiemu człowiekowi, a jednocześnie bardzo dużo zyskać. Poprzez kontakt z chorymi, człowiek uświadamia sobie, jak mało istotne są jego problemy i jednocześnie może pomóc w tych bardziej poważnych.

Posłuchaj całej homilii:

Po Mszy Świętej w ogródku przed hospicjum odbyła się tradycyjna uroczystość sadzenia żonkili. W trakcie kolejnych miesięcy wolontariusze będą prowadzili specjalną akcję informacyjną w szkołach, ale również liczne zbiórki i kwesty na bieżące utrzymanie hospicjum. W planach są także kiermasze i wiosenny finał kampanii.

– Mamy nadzieję, że plany jakie zarysowujemy na tę edycję będą mogły się ziścić. Szykujemy się jednak do alternatywnych działań. Uruchomiliśmy pod koniec poprzedniej edycji Wirtualne Pola Nadziei, gdzie możemy wesprzeć naszą akcję online – mówi Anita Sztich, koordynator wolontariatu hospicyjnego.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO