Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Płatne parkowanie na Bocianku? Spółdzielnia czeka na opinie

piątek, 28 października 2022 10:36 / Autor: Weronika Kępa
Płatne parkowanie na Bocianku? Spółdzielnia czeka na opinie
Źródło: FB Przyjazny Bocianek
Płatne parkowanie na Bocianku? Spółdzielnia czeka na opinie
Źródło: FB Przyjazny Bocianek
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Po tym jak parking w Galerii Echo stał się płatny kielczanie zaczęli obawiać się, że miejsca zlokalizowane na terenie osiedla Bocianek będą zajmowane przez osoby trzecie, a co za tym idzie mieszkańcy nie będą mogli zaparkować przy swoich blokach. Pojawiła się więc koncepcja wprowadzenia strefy płatnego parkowania. Spółdzielnia prosi o wypełnianie ankiety.

Mając świadomość nadchodzącego problemu zarząd spółdzielni postanowił przedstawić koncepcje strefy płatnego parkowania.

Władze osiedla zaproponowały wprowadzenie identyfikatorów parkingowych dla mieszkańców Bocianka, ale też pracowników, najemców okolicznych pawilonów handlowych oraz rodziców dzieci odwożących dzieci do przedszkola i szkoły, które uprawniałyby do bezpłatnego postoju. Pozostali kierowcy musieliby pobierać bilet parkingowy z parkometru.

„Wówczas kierowca z góry określa planowany czas postoju pojazdu i uiszcza opłatę w parkometrze, a następnie pobiera bilet parkingowy. Na początek parkowania dla klientów pawilonów handlowych oferowany będzie bezpłatny czas postoju. W tym przypadku kierowca pobiera z parkomatu tzw. bilet zerowy. Bilet zerowy uprawnia kierowcę do bezpłatnego postoju na określony czas. Bezpłatny czas postoju będzie ustalony ze spółdzielnią – wstępnie ustalony został na 1,5 godz. darmowego postoju”, czytamy na stronie SM „Bocianek”.

Po przekroczeniu czasu bezpłatnego postoju kierowcy mieliby płacić pięć złotych za każdą godzinę. „Autorzy koncepcji zaproponowali (…) stawkę wyższą niż na sąsiednich parkingach, aby mimo wszystko nie zachęcać kierowców do postoju, a parking przeznaczyć głównie dla mieszkańców”.

Jak czytamy na stronie spółdzielni, strefa płatnego parkowania na Bocianku nie tylko pozytywnie wpłynie na sytuację mieszkańców, ale również wygeneruje dochód, który będzie można przeznaczyć np. na remonty dróg.

Ankieta dostępna jest pod linkiem: https://tiny.pl/w98h9

Należy ją wydrukować, wypełnić, i dostarczyć do biura SM Bocianek najpóźniej do 31 października 2022 roku. Najlepiej wrzucić ją do skrzynki przy wejściu do budynku administracji osiedla lub do urny ustawionej na parterze budynku przy ul. Konopnickiej 5. Można też wysłać skan deklaracji na adres smbocianek@interia.pl w tytule wiadomości wpisując „Deklaracja – parkingi”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO