Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Manifestacja w obronie profesora Chazana

wtorek, 24 kwietnia 2018 14:02 / Autor: Radio eM
Radio eM

25 kwietnia spotkają się mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, którzy chcą wyrazić swoje poparcie wobec prof. Bogdana Chazana, który został powołany na stanowisko konsultanta wojewódzkiego ds. ginekologii i położnictwa w woj. świętokrzyskim. Organizatorem manifestacji w obronie prof. Chazana jest Fundacja Pro – prawo do życia.

Manifestacja rozpocznie się  13:30 przed Urzędem Wojewódzkim w Kielcach. - Będzie ona odpowiedzią na protest aborcjonistów, którzy zapominając o dużych zasługach dla rozwoju medycyny jakie zawdzięczamy profesorowi Chazanowi w Polsce, tylko z powodu jego szacunku dla nienarodzonych dzieci, domagają się odwołania profesora z tej funkcji - mówi Adam Kulpiński z Fundacji Pro.

Sam profesor podkreśla, że obrona życia od poczęcia to jego obowiązek.

- Jestem lekarzem. I ochrona zdrowia i życia, w tym nienarodzonych dzieci należy do moich obowiązków - powiedział.

Szum wokół profesora zrodził się w momencie, kiedy ten nie zgodził się na usunięcie niepełnosprawnego, chorego dziecka. -Potem broniłem tego stanowiska. I tak to się zaczęło i doprowadziło do tego, że rzeczywiście stałem się świadkiem, osobą która łączy się z ideą ochrony życia i wiernością  przysiędze Hipokratesa  - uzupełnił profesor.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO