MIASTO
Pierwszy weekend lutego nie będzie nudny. Sprawdź, co nas czeka
W najbliższy weekend w regionie będzie się działo. Czekają nas m.in. koncerty, wystawy, ciekawe prelekcje, pchli targ oraz inne atrakcje. Każdy znajdzie coś dla siebie w kalendarzu wydarzeń.
W MIEŚCIE
Koncert symfoniczny „Arcydzieła Symfoniki”
Piątek, 4 lutego, godzina 19, Filharmonia Świętokrzyska. Koncert rozpocznie Uwertura do opery Cyrulik sewilski - najpopularniejszego dzieła Gioacchino Rossiniego. Emocje, jakie niesie muzyka, zdają się płynąć wprost z serca, a melodie muzycznych tematów mogą być przez słuchacza uznane za ważniejsze od ich harmonicznego otoczenia.
https://filharmonia.kielce.pl/press/press_04.02.22.html
Wernisaż wystawy Andrzeja Borysa „Opowieści wielu treści”
Piątek, 4 lutego, godzina 18, Galeria Winda. „Fotografowałem wiele tematów, zawsze jednak starałem się tworzyć głębszą wypowiedź zdjęciową. Technologicznie ujmując, wystawa obejmuje zakres od analoga po cyfrę. Tematycznie od krajobrazu przez portret i akt, po sytuacje aranżowane. Zdjęcia powstałe w latach 70 tych czy najnowsze układają się w opowieść ważną dla mnie osobiście, ale powinny zainteresować również widzów odwiedzających tę prezentację.”, mówił Andrzej Borys.
http://galeriawinda.pl/wystawy/wernisaz-wystawy-andrzeja-borysa-opowiesci-wielu-tresci/
Tekturowe miasteczko
Sobota, 5 lutego, godzina 10, Muzeum Zabawek i Zabawy. Tekturowa przestrzeń skierowana jest do dzieci i rodziców oraz dla każdego, kto chce poznać proste i ekologiczne zabawki, które może sam wykonać w domu. Dodatkową atrakcją będzie scenografia z serii filmów pt. „Pewnego razu w kamienicy”, która powstała na potrzeby Teatru Kubuś. Zrealizowana została przez aktorkę Ewę Lubacz, Antosię Lach i naszego muzealnego Pana Zaradnego – który przygotował coś jeszcze…
http://muzeumzabawek.eu/5-02-22-godz-1000-otwarcie-tekturowego-miasteczka-w-muzeum-zabawek-i-zabawy/
„Nieoswojone zwierzę” w wykonaniu Teatru Pegaz
Niedziela, 6 lutego, godzina 19, KCK. Sztuka opowiada o młodych ludziach, mających niepowtarzalną szansę zagrania głównych ról w drogich produkcjach filmowych. Nieświadomi pułapek drogi na szczyt sławy doświadczają, że zaistnienie w branży jest bardziej skomplikowane, niż im się wydawało, a sam talent nie jest jedynym kołem ratunkowym aktorstwa.
https://www.kck.com.pl/teatr-pegaz-nieoswojone-zwierze
„Na pańskim stole…” – niedziela w Muzeum Narodowym
Niedziela, 6 lutego, godzina 12, Muzeum Narodowe. O kapłonie, przysmaku staropolskich smakoszy, pozycji indyka na polskich stołach, kurach perłowych, kaczkach i gęsiach oraz o przyrządzanych z nich potrawach opowie Artur Rakowski w ramach kolejnego wykładu z cyklu Niedziela w Muzeum.
W REGIONIE
„Pradziejowe rzemiosła” w Rezerwacie Krzemionki
Sobota, 5 lutego, godzina 11, Rezerwat Krzemionki. Rozpoczynamy cykl spotkań z epoką kamienia pod hasłem Pradziejowe rzemiosła. To niepowtarzalna okazja, by zapoznać się z różnymi aspektami codziennych prac manualnych, z jakimi musieli mierzyć się ludzie w pradziejach. Podczas cyklicznych warsztatów uczestnicy przyswoją techniki obrabiania, za pomocą narzędzi krzemiennych, podstawowych surowców znanych w epoce kamienia: kamieni, kości, muszli, drewna czy rogów. Pierwszym wyzwaniem będzie przygotowanie ozdób z muszelek. Przy użyciu krzemiennych wiertełek stworzymy wyjątkowe naszyjniki z dekoracyjnych muszli.
III Memoriał Szymona Kowala w Futsalu w Busku-Zdroju
Sobota, Niedziela, 5-6 lutego, hala sportowa PMOS w Busku-Zdroju. „Zapraszamy do udziału w III Memoriale Szymona Kowala w Futsalu. Wszyscy, którzy znali Szymona wiedzą, że futbol od zawsze był jednym z jego największych hobby. Po raz kolejny chcemy zorganizować futsalowy turniej w rocznicę jego urodzin. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się stworzyć świetne widowisko pełne piłkarskich emocji! Będzie to jednocześnie okazja do uczczenia pamięci Szymka i chwili zadumy”, informują organizatorzy.
http://www.busko.com.pl/iii-memorial-szymona-kowala-w-futsalu,,2,1,2,4712,i.html
Pchli targ w Skarżysku-Kamiennej
Niedziela, 6 lutego, godzina 10, Miejskie Centrum Kultury im. Leopolda Staffa. „Proponujemy państwu kiermasze, gdzie można sprzedać, wymienić się lub kupić dosłownie wszystko – od monet, znaczków, poprzez książki, ubrania, zabawki, po bibeloty, obrazy, ręczne wyroby artystyczne i użytkowe, biżuterię i zegarki. W wielu domach zalegają jeszcze dobre a niepotrzebne rzeczy, które trzymamy z sentymentu lub dlatego, że szkoda ich wyrzucić. Możesz je sprzedać i uszczęśliwić inną osobę, jednocześnie zasilając własny budżet – odzyskując część poniesionych kiedyś wydatków. Zapraszamy wszystkich poszukiwaczy okazjonalnych perełek, kolekcjonerów, miłośników staroci, rękodzieła i niepowtarzalnych drobiazgów”, zapraszają organizatorzy.