Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Pierwszy weekend lipca pełen atrakcji. Sprawdź kalendarz wydarzeń!

piątek, 02 lipca 2021 09:36 / Autor: Adrianna Linertowicz
Pierwszy weekend lipca pełen atrakcji. Sprawdź kalendarz wydarzeń!
Pierwszy weekend lipca pełen atrakcji. Sprawdź kalendarz wydarzeń!
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Muzycznie, radośnie i z kulturą - tak zapowiada się najbliższy, letni weekend. W planach są koncerty, seanse w kinie letnim oraz inne atrakcje. W centrum Kielc pojawią się także prawdziwe perełki motoryzacyjne, które koniecznie trzeba zobaczyć! Co jeszcze nas czeka?

Koncert Krzysztofa K.A.S.A. Kasowskiego

Piątek, 2 lipca, godzina 19, Dom Środowisk Twórczych. Z okazji 25-lecia działalności artystycznej na scenie letniej zaprezentuje się Krzysztof K.A.S.A. Kasowski. Koncertowi towarzyszy promocja książki Krzysztofa Kasowskiego pt. "Upadek Króla Rapu". Po wydarzeniu organizatorzy zapraszają na Jam Session.

https://fb.me/e/1y14tCjGp

Plenerowe Kino Rowerowe

Piątek, 2 lipca, godzina 20:30, Kieleckie Centrum Kultury. Piątek w Plenerowym Kinie Rowerowym minie pod hasłem "Gdzie ci mężczyźni?". W piątek odbędzie się pokaz filmu "SUDDENLY" z Frankiem Sinatrą. W tym klasycznym thrillerze, Frank Sinatra gra bezlitosnego zabójcę, planującego zamach na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Pociąg, wiozący głowę państwa na wypoczynek, ma przejeżdżać przez ciche miasteczko Suddenly. Sinatrze i jego ludziom udaje się opanować dom, którego okna wychodzą na stację kolejową. Gangsterzy biorą jako zakładników jego przerażonych mieszkańców i czekają na przybycie prezydenckiego składu. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

https://m.facebook.com/events/1133066193837019

Kino letnie z KPT

Piątek, 2 lipca, godzina 20:30, Energetyczny Ogród Doświadczeń przy ulicy Olszewskiego. Jakość filmów oraz odpowiednią oprawę zapewnia partner, dobrze znane i lubiane przez kielczan Kino Moskwa. Przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, podobnie jak w roku ubiegłym, zdecydowaliśmy się zorganizować Kino, bo wiemy jak mieszkańcy Kielc lubią tego typu spotkania. W repertuarze Kina letniego z KPT jak zwykle znajdą się filmy familijne z dużą dawką pozytywnych emocji. To doskonały moment na to, by wspólnie z najbliższymi fajnie spędzić czas na świeżym powietrzu. W piątek zobaczymy film "O czym marzą zwierzęta?". To zabawna animacja dla całej rodziny z dynamiczną akcją i wielkim przesłaniem. Australijski animowany komputerowo film przygodowy w reżyserii Ricarda Cussó powstał na podstawie opowiadania Petera Ivana.

https://fb.me/e/WyVGDqhD

Luksusowe samochody w Kielcach

Sobota, 3 lipca, godzina 12, Rynek, Plac Konstytucji, ulica Piotrkowska, Warszawska oraz Leśna. Gran Turismo to wydarzenie skierowane przede wszystkim do fanów motoryzacji oraz właścicieli ekskluzywnych, sportowych samochodów. Największa i najstarsza tego typu impreza w tym roku odbędzie się w nowej, rozszerzonej formule.

https://emkielce.pl/miasto/ekskluzywne-auta-na-kieleckim-rynku-wszystko-w-ramach-wyprawy-gran-turismo

Koncert Kasi Lisowskiej w Kieleckim Centrum Kultury

Sobota, 3 lipca, godzina 20, scena letnia KCK. Kasia Lisowska na stałe koncertuje z Andrzejem Piasecznym, występowała w „The Voice of Poland”, a teraz promuje swój autorski repertuar i debiutancką płytę „Linia życia”. Lisowska jest wokalistką, kompozytorką, nauczycielką śpiewu, wykładowcą i wicekierownikiem ds. studenckich i artystycznych w Katedrze Muzyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Prowadzi własną szkołę muzyczną „Melodia”, w której kształcą się wokalnie i na instrumentach dzieci, młodzież i dorośli. Ma na swoim koncie dwie płyty: autorskie utwory dla dzieci „Moja Melodia” i debiutancką płytę „Linia Życia”, która ukazała się w kwietniu tego roku.

https://fb.me/e/LdfKhWSa

Spektakl "Prawda" w Teatrze TeTaTeT

Sobota, Niedziela, 4 i 5 lipca, godzina 19, Kieleckie Centrum Kultury. Współczesna komedia małżeńska. Czwórka przyjaciół - dwie pary, przyjaźń, miłość, zdrada i kłamstwo. Co z tego wyniknie? PRAWDA (La vérité) Floriana Zellera w reżyserii Mirosława Bielińskiego i Dawida Żłobińskiego w wykonaniu Teatru TeTaTeT na MAŁEJ SCENIE Kieleckiego Centrum Kultury. Autorem sztuki jest jeden z najbardziej uznanych twórców francuskiej literatury i dramatu ostatnich lat. "Prawda" w 2011 roku stała się przebojem scen teatralnych i podbiła serca francuskiej publiczności. Od kilku lat króluje na deskach europejskich i polskich scen! Tym razem po raz pierwszy w Kielcach - w Teatrze TeTaTeT!

https://www.teatrtetatet.pl/prawda

Kielecki Kiermasz Rzeczy Pięknych

Niedziela, 4 lipca, godzina 12, ulica Duża 24 Kielce. To już III kielecki Kiermasz Rzeczy Pięknych. Będzie można spotkać lokalnych twórców, obejrzeć i nabyć piękne produkty, a tym samym wesprzeć rękodzielników. Na miejscu będzie również mini-giełda minerałów z różnorodnymi skarbami Ziemi.

https://fb.me/e/wcqHat1K

"Palec pod budkę" w Parku Etnograficznym w Tokarni

Niedziela, 4 lipca, godzina 11, Park Etnograficzny w Tokarni. W sektorze dworsko-folwarcznym zostanie utworzony plac zabaw, na którym będzie można zagrać na przykład : w gumę, grę "Baba Jaga patrzy", klasy, kapsle, wojnę, czołgi, poskakać na skakance. W okolicach maneża rozstawione zostaną stoły, przy których odbywać się będą warsztaty z wykonywania samolotów z papieru i wachlarzy. Będzie tuteż można  zagrać w czołgi, chińczyka lub warcaby z kapsli. Wydarzenie będzie  toczyło się na kanwie wystawy : "_PRL- wejście od podwórka_", która znajduje się w spichlerzu ze Złotej Pińczowskiej.

https://emkielce.pl/region/palec-pod-budke-czyli-dawne-zabawy-w-skansenie-w-tokarni

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO