Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Pięćset złotych rocznie za 450-metrową działkę – to możliwe

czwartek, 01 grudnia 2022 17:57 / Autor: Weronika Kępa
Pięćset złotych rocznie za 450-metrową działkę – to możliwe
Pięćset złotych rocznie za 450-metrową działkę – to możliwe
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Zlokalizowana przy ulicy Tujowej działka mierzy 450 metrów kwadratowych. Dzierżawi ją osoba prywatna, która płaci miastu… niespełna 500 złotych rocznie. „To absurdalne”, twierdzą kieleccy radni.

– Jeżeli nie podniesiemy tych kwot to nigdy nie zagospodarujemy tego terenu we właściwy sposób – zaznaczała radna Monika Kowalczyk. – Może należy zapytać osobę, która obecnie dzierżawi teren czy nie byłaby zainteresowana jego odkupieniem – pytał radny Michał Braun.

Małgorzata Rolka, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Nieruchomościami podkreślała z kolei, że działka nie ma dostępu do drogi publicznej, teren jest zadrzewiony i nie da się go obecnie wykorzystać w inny sposób.

– Jeżeli nie chcemy mieć pożytku z tego gruntu to nie będziemy, a właściciel znajdującej się tuż obok posesji i tak najprawdopodobniej będzie korzystał z tego terenu – mówił Zdzisław Łakomiec.

– Zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Tam nie ma dostępu do drogi publicznej. Z terenu może korzystać wyłącznie właściciel sąsiedniej działki. Ogłaszając przetarg na ten teren i tak mogłaby się do niego zgłosić tylko jedna osoba. Jeżeli nie zgodzimy się na dzierżawę to będziemy musieli jeszcze ten teren utrzymywać. Nie zarobimy, a stracimy – mówił Piotr Kisiel.

Finalnie rada zgodziła się na dzierżawę terenu na wspomnianych warunkach na czas nieokreślony. Za opowiedziało się czternaście osób, jedna była przeciwko, z kolei osiem wstrzymało się od głosu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO